Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Trvalo mi dlho, kým som prestala vstávať z postele s pocitom, že sa chcem schovať pred celým svetom. Trvalo mi dlho, kým som konečne prestala plakať a v očiach sa mi neleskli už žiadne slzy. Trvalo mi dlho, kým som sa znova prihlásila do svojho účtu na facebooku a vidieť tvoje meno už nebolo bolestivé.

Trvalo mi dlho opäť nájsť svoju cestu, keď som v noci išla niekam sama. Trvalo to dlho, kým som sa pozrela do zrkadla a uvedomila som si, že hoci už nie si so mnou, nenastane koniec sveta.

Chvíľu to trvalo, ale nakoniec som vedela, že je potrebné nechať ťa ísť. Uvedomila som si, že už toho bolo dosť, že je načase pohnúť sa ďalej a nájsť samú seba a že nastala chvíľa investovať čas teraz do seba.

Posunúť sa ďalej neznamená, že ťa nemôžem ľúbiť, ale že musím mať tiež rada samú seba a robiť veci pre seba, pretože už nie si na blízku. Znamenalo to, sústrediť všetku svoju energiu na zlepšenie môjho ja.

Trvalo mi to, kým som ťa stratila s cieľom nájsť sa. Keď som sa však pozrela do zrkadla, páčila sa mi tá tvár, ktorá sa na mňa pozerala. Obľúbila som si svoje jazvy na nohách, akceptovala som nedokonalosti na mojom tele, začala som viac cvičiť, pretože sa mám rada, nie preto, že sa nenávidím.

Usúdila som, že nepotrebujem lásku od niekoho iného, aby som sa cítila v pohode. Neznamená to, že som na teba zabudla, neznamená to, že mi nechýbaš, znamená to, že som si konečne začala užívať svoju vlastnú spoločnosť.superthumb1

Našla som vlastnú cestu ako byť sama so sebou.
Konečne som dosiahla šťastie na vlastnú päsť, konečne sa necítim neúplná, necítim sa stratená, necítim sa odmietnutá, nemám pocit, že nie som dosť dobrá.

S tebou som sa cítila dobre, bola som šťastná, ale teraz si preč. Je na čase prestať lipnúť na spomienkach a dúfať, že sa vrátiš, pretože sa tak nestane. Nakoniec som prijala fakt, že je čas prestať žiť v minulosti a začať bojovať o svoje vlastné šťastie.

Potrebovala som zaplniť prázdnotu, ktorá zostala v mojom srdci, no namiesto toho, aby som ju hľadala u niekoho nového, rozhodla som sa najprv milovať samú seba. Namiesto toho, aby som znova dala svoje srdce niekomu cudziemu, kto by ho mohol znova rozbiť na milión kúskov, som sa rozhodla mať sa rada.

Konečne som investovala všetku lásku, ktorú som tak túžila zdieľať s ostatnými, do seba a oplatilo sa to.

Trvalo mi dlho, než som ťa stratila, ale nakoniec som našla samú seba.

Konečne viem, aké to je vytvoriť si vlastné šťastie a konečne môžem povedať, že som spokojná sama so sebou a že som šťastná, pretože to je všetko, čo som kedy chcela…byť šťastná.

 

Foto: http://weheartit.com/

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating