pexels.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ja. Ty. Ona. On. Všetci. 

Už sa tak nejak automaticky uzatvárame pred dnešným svetom. Nenecháme si otvorené srdce, ale postavíme si okolo neho múr. Pevný múr, cez ktorý neprenikne nik.

Nestaviame mosty a nespoznávame sa. Dnešné priateľstvá a vzťahy sú viac „instantné“ ako reálne. Dnešné vzťahy nie sú o tom, ako sa majú dvaja ľudia radi, ako si hovoria čo zažili cez deň a ako moc sa milujú.

pexels.com

Sú o tom, kto bude viac. Viac uzatvorený. Kto bude viac ignorovať. Kto bude tráviť viac hodín na instagrame a tým získavať followerov.

Zatvorili sme sa pred skutočným svetom a nechceme, aby sa niekto dotkol našej duše. Nahovárame si, že sme príliš komplikovaní … a pritom je to také jednoduché. Nechať otvorené srdce. Nechať vyjsť na povrch naše pocity, naše vnímanie a naše úvahy.

Aj mňa unavuje dnešný svet v tom, že akonáhle sa k niekomu priblížim, stratím ho. Neviem, možno robím chybu ja, ale na chyby sú vždy dvaja. Prečo okolo seba staviame viac múry ako mosty?

pexels.com

Prečo nenecháme prejsť našu dušu k niekomu inému? Prečo sa uzatvárame pred dnešným svetom?

Bojíme sa. Bojíme sa lásky. Bojíme sa sklamania a ublíženia. Bojíme sa toho, že ak k sebe pustíme niekoho na kom nám aspoň trochu záleží, ublíži nám. Zlomí nám srdce a my sa z toho nedostaneme. Bojíme sa niekoho milovať, lebo už ani nevieme, aký je to pocit byť zamilovaní.

Preto toto všetko. Preto stojíme pod spáleným mostom a sme nešťastní. Pretože nenecháme nikoho, aby nám vstúpil do života. Nedovolíme nikomu, aby nás ľúbil. Nenecháme nikoho, aby nás rozmaznával a aby mu na nás záležalo. 

No skúsme to. Skúsme stavať toľko mostov, koľko dokážeme. Skúsme nadväzovať kontakty každý deň. Nechajme niekoho, aby nás ľúbil. 

pexels.com

Neuzatváraj sa do seba. 

Nechaj svoje srdce otvorené. 

Pre priateľov. 

Pre lásku. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife