thoughtcatalog.com

Bol to klasický deň, keď som poobede cestovala domov. Rozhodnutá, že sa znova ponorím do svojho sveta a budem pozorovať svet cez zarosené okno so slúchadlami v ušiach. Obdivovala som každý detail. Cítila som sa v bezpečí, šťastná.

Začala mi hrať pesnička, pri ktorej bola naša fotka, ktorá mi pripomenula mnoho krásnych spomienok a mne vypadla slza. Tá naša pesnička. Pamätáš si na ňu? Hovoril si, že som pre Teba dôležitejšia než čokoľvek iné.

„Tvoj tajný sen, môj tajný sen, sme predsa ja a ty.
Nedovolím, nedovolím, aby ho sníval každý sám.“

Pamätám si, ako som sa pri nej prvýkrát rozplakala. Objal si ma a povedal čo pre teba znamenám. Pobozkal si ma. Pamätám si na ten pocit šťastia.

large (2) weheartit.com

Bola som dievča, ktoré verilo, že spolu zvládneme aj nemožné.

Bola som dievča, ktoré milovalo celým srdcom.

Bola som dievča, ktoré si ľúbil.

Chcem, aby toto dievča, ktoré už sníva svoj sen sama, bolo znova úprimne šťastné.

Pozerám na svoj odraz v okne. Vidím dievča, na ktoré by ste nikdy nepovedali, že zažíva doteraz najťažšie obdobie. Poriadne sa pozrela na každý detail.

Na vlasy, ktoré si rád česal. Pretrpela som tú bolesť, pretože tá radosť v tvojich očiach stála za to.

Oči, ktoré si nenávidel plakať. V ktorých boli iskričky až do samého konca…

Pery, ktoré milovali každý dotyk tých tvojich…

large weheartit.com

Moje telo, moja duša si ťa pamätá. Je to už dlhšia doba, ale ja stále cítim tvoje nežné dotyky, bozky.

Prečo mi ťa všetko pripomína? Prečo sa v noci neustále budím? Prečo nedokážem zabudnúť? Povedz mi, ako si to dokázal zabudnúť na všetko? No prajem ti to. Buď šťastný. Vždy to bola moja priorita, vidieť ťa šťastného. 

Raz to prestane bolieť. Verím tomu. Pozriem sa spätne a už ma viac nerozplačeš. Nebudem cítiť absolútne nič.

Zobrala som si tašku a šla smerom k dverám. Za ruku na chytila staršia pani, ktorá videla moje slzy. Povedala mi len: “ dievča, neplač, ži. Si mladá, máš život pred sebou.“ a usmiala sa. Bola to pani, ktorá so mnou cestuje každý deň.

large weheartit.com

Ľudia nie sú zlí. Ona je toho dôkazom. Ani som sa jej nestihla poďakovať za podporu. Dúfam, že budem mať možnosť povedať jej, ako veľa mi to dalo. Ako pár viet zlepšilo deň.

Tesne predtým, ako sa takmer zosypala, zastavila sa. Pozrela sa, akú ďalekú cestu už prešla a ako do toho dala všetko. Uvedomila si svoju silu. Tú silu, ktorú v sebe vždy mala, i tú, ktorú získala po ceste. A tak sa postavila, zdvihla hlavu, vykročila vpred a pokračovala. – Som idealista

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating