Beauty rutina na jar
Unsplash/evin laminto, Pexels/Valeria Ushakova

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Po zamračenej zime tu konečne máme teplejšie počasie. Jar nám zaklopala na dvere a prekvapila nás v celej svojej kráse. Po suchej zime je však starostlivosť o pleť veľmi dôležitá. Musíš jej dodať živiny, ktoré jej vzalo chladné počasie a pripraviť na teplo. S touto beauty rutinou ti pomôžu aj portály Johnsonsbaby.com a Simple.

Jar je časom obnovy. Začínajú štebotať vtáčiky, prebúdza sa hmyz, kvitnú kvietky a naša pokožka sa konečne vynorí spod zimného oblečenia. Po mesiacoch horúceho a suchého vzduchu vnútri a chladu vonku sa naša pokožka teší na zmenu beauty rutiny. Starostlivosť o pleť tvorená z nasledujúcich 5 krokov by mala byť súčasťou každej jari.

Beauty rutina na jar
zdroj: Pexels/Amir SeilSepour

Starostlivosť o pleť po zime

Jarné upratovanie aj v kozmetike

Na jar sa upratuje nielen domácnosť, ale mala by si si upratať aj vo svojom vnútri. Nezabúdaj však ani na kozmetiku, ktorá ti stojí na poličke v kúpeľni. Možno ti to je ľúto vyhodiť, no tie zaprášené trojročné telové mlieka, ktoré si otvorila, no nepoužívaš ich, už sú určite ďaleko za hranicou dátumu spotreby. Je teda čas konečne ich vyhodiť.

Potom si však osviež svoju poličku a nakúp si novšie produkty, ktoré tvojej pokožke pomôžu. Vyskúšaj nové hydratačné krémy, peelingy či telové mlieka.

Hydratácia

Po zime je potrebné hydratovať svoje telo nielen zvonku, ale aj zvnútra. Množstvo vody je základom každej diéty, cvičenia, ale aj rutiny starostlivosti o pleť. Voda s telom a pleťou robí zázraky.

Beauty rutina na jar
zdroj: Unsplash/Marvin Meyer

Tvoje orgány potrebujú hydratáciu, aby fungovali a pokožka je najväčším orgánom tela. Čím viac vody teda vypiješ, tým ľahšie ochrániš svoju pokožku pred vysušením a šupinatosťou, čo ťa možno trápilo v zime.

Netreba však zabúdať ani na zeleninu a ovocie. V nespracovanej forme totiž obsahuje obrovské množstvo vody. Čerstvé ovocie či zelenina ti tiež do tela vkladá vitamíny a potrebné živiny.

Voda tiež pomáha tvojej pokožke zachovať si pružnosť, čo znamená, že môže pomôcť v boji proti starnutiu. Portál Johnsonsbaby.com tvrdí, že pre zdravú pokožku by si mala do svojej stravy zaradiť šalát, brokolicu, grapefruit, mrkvu, jablká či melón. Štúdie dokonca zistili, že citrusové plody sú obzvlášť užitočné pre zdravie pokožky.

Beauty rutina na jar
zdroj: Unsplash/Noah Buscher

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty