pexels.com

Počúvaj svoje srdce. Áno, určite si to už počula. Rada nad zlato, ktorá ti ide jedným uchom dnu a druhým hneď von. Spoločnosť, čas, povinnosti. To oni ti nedovolia počúvať seba a svoje vlastné srdce. Začni pomaličky.

Ráno si vyberáš čo na seba. Máš dve varianty a rozmýšľaš… Tá s tým šialeným topom by bola presne tvoja predstava. Ale nie, musíš sa upokojiť. Veď predsa čo ti zas povie tvoja sestra. Zastav sa a vypusti tieto argumenty. Počúvaj, čo chce ono. Tvoje srdce.

Cez deň si dáš kávu s kamoškou. Popri káve si neodpustíte spomenúť ako tá suseda pribrala a hentá ďalšia kamarátka sa za nejaký ten čas zmenila. Na jednej strane sa pridáš do debaty. Na druhej strane, ale vlastne nechceš. Nezaujíma ťa, ako kto pribral alebo sa zmenil, veď to sa s ľuďmi deje. Aj s tebou. Urob to znova. Zastav sa a počúvaj ho. Tvoje srdce. A ak ani ono nechce ničiť tú cennú energiu v tebe na takéto plytké debaty, tak to nerob a nezapájaj sa. Budeš sa diviť ako rýchlo takáto monologická debata prestane baviť aj tvoju kamošku 🙂

Večer, keď sa budeš rozhodovať, či si pozrieš film alebo prečítaš knihu, uľahči si to a takisto sa zastav. Nie je to len o tom, že si tak dokážeš s chladnou hlavou veci premyslieť. Je to o tom, že tie pozastavené rozhodnutia srdcom sú vždy správne! Tvoje srdce ako najlepšia kamarátka.

pexels.com

Samozrejme nie vždy je to med lízať. Keď už sa dáš na dráhu hlasu svojho srdca prídu aj problémy. Alebo teda „problémiky“ pre tvoju lepšiu budúcnosť ako to nazývam ja 🙂 Predstav si, že v práci chce od teba šéf, aby si robila niečo mimo tvojho svedomia. Ty sa samozrejme zastavíš. A počúvaš ho. Tvoje srdce. Zistíš, že to vlastne chce on, nie ty. Čo urobíš? Áno, bohužiaľ pre šéfa, povieš mu nie. Vďakabohu pre teba, poslúchla si svoje srdce a tým prispela k svojmu dokonalému ja, ktoré sa takýmito malými krôčikmi učíš mať stále radšej. Keď sa ťa náhodou spýta ako to myslíš, už to nedáš. Chcela si byť len milá a úprimná. No to, že to on nevie akceptovať spôsobí explóziu v tvojom vnútri a namiesto milej úprimnosti prichádza na rad tá horšia. Úprimnosť nadovšetko. Povieš mu presne čo si o ňom myslíš, aj to, že nevie riadiť ľudí a správať sa k ním. Jasné, v tej istej sekunde to aj oľutuješ. A o deň na to máš výpoveď. Alebo po toľkej sile, ktorú si v sebe našla na takúto úprimnosť odídeš sama.

Chvíľu máš zle obdobie pod názvom „čo teraz“. No ako všetko, aj toto bolo na niečo dobré. Ty si znova vyššie. Tvoje ja, tvoja sila a hlas tvojho srdca ťa milujú. Nezúfaj, kde sa jedny dvere zatvoria, tam sa iné, nové a lepšie otvoria! Tvoje srdce ako najväčší nepriateľ.

pexels.com

Kamarátka chce názor na to, či jej svedčí hento a tamto. Jasné, malé klamstvo nezaškodí. Keď však potrebuje slovne prefackať, pretože ten chlapec, do ktorého sa po uši zamilovala je idiot, vtedy neklam. Zastav sa a počúvaj znova svoje srdce. Určite nájdeš správne slová akými jej poradiť, že to vlastne nie je to, čo má znášať. Nikdy neklam vo veciach, ktoré by ťa potom trápili. Tvoje srdce ako najúprimnejší článok teba.

Situácie, kedy musíš ísť aj cez svoju vôľu sa nájdu. No mali by to byť situácie, kedy nechceš z dôvodu svojej lenivosti a pohodlnosti. Napríklad trénovať, behať, športovať, učiť sa. Nemýľ si to. Vtedy nechce tvoj rozum. Srdce áno. Neveríš? Skús sa znova zastaviť a počúvať ho. Ono vie, že to je tá časť, ktorá je maximálne prospešná pre teba. A vie, že napokon budeš rada, že si to dala. Koniec koncov, neexistuje lepší pocit ako byť hrdá sama na seba.

Everything happens for a reason! Rob, čo ťa robí šťastnou, nebuď „ofca“ a počúvaj svoje srdiečko vždy a za každých okolností 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating