Spoločenské hry rozvíjajú myslenie či súťaživosť. Toto sú dôvody, prečo by si sa im mala venovať aj v dospelosti
Z-BlogČi si muž alebo žena, či si dieťa alebo starec, každý z nás sa rád zahrá.
Dnes máme široké možnosti, čo sa týka hier a zábavy. Prebúdzajú v nás istú časť nášho dieťaťa. Čas, kedy vypustíme všetko a užívame si hru. Hry pozitívne pôsobia aj na našu priebojnosť, šikovnosť a celkovú osobnosť.
Ruku na srdce, kedy si si naposledy zahrala hru? Keď si bola malá, hrala si sa vonku samé loptové hry, samé skákačky, hra s gumou a podobne. Ako to ale vyzerá dnes? Dnes deti poväčšine hrajú hry na mobile a tablete, pričom sedia niekde v reštaurácií a nevnímajú ani fakt, že sú tam spolu. To je problém. My dospelí sme pochopili jednu základnú vec. Komunikovať medzi sebou. Týmto spôsobom, akým to robia deti, stratíme minimálne priateľov.
Každý sa rád zabáva. Preto je dobré zahrať si občas nejakú dobrú hru alebo byť aspoň jej sledovateľom. Ja mám napríklad rada stolný futbal, ktorý občas príliš prežívam, no zatiaľ moji priatelia prežili moje komentáre a pišťanie. Pozor na alkoholické hry, tie môžu dopadnúť všelijako, aj keď ich čoraz viac ľudí vyhľadáva, a to hlavne na akciách.
Hry sú zábavné a máme široké možnosti. Skúste si raz za čas urobiť pekný večer s partiou a zahrajte si karty či človeče. Uvidíte, ako sa vám zmení nálada a zabudnete na všetko. Navyše to utužuje puto priateľstva a rodiny. Hlavne rodina by sa mala raz za čas zahrať alebo vymyslieť pre dieťa niečo, čo bude pre neho iné, nové. Uvidíte ten rozžiarený úsmev na tvári. Čím väčší blázon a zabávač pre deti, tým lepšie.
Hry majú svoje čaro, sú veľmi prospešné. Pri kvízoch spoznávame svoje vedomosti a svoju vynaliezavosť. Pri tanečných hrách zisťujeme, aké kreácie dokážeme urobiť so svojím telom, a pri hrách s autami spoznáme svoju súťaživosť.
Hry prospievajú našej osobnosti. Preto sa odviaž a zabávaj sa. Hlavne to rob maximálne bez PC a Xboxu, pokiaľ sa to dá.