Photo by Daniel Santiago on Unsplash

Život po dvadsiatke je iný. Neznamená to však, že akonáhle prekročíš hranicu 20 rokov, tak sa ti obráti naruby. Tvojou jedinou prácou už nebude chodiť len do školy, ale ak pôjdeš na vysokú, môžeš sa tešiť na brigádu, všivavý intrák a zrazu zistíš, že chodenie do školy a mama hotel bolo fakt luxusom. Ver, že jednoducho sú lekcie a momenty, ktoré zažiješ len po dvadsiatke. A nie, dovŕšenie 20-tich rokov neznamená nudu a prácu, ale aj sebalásku a dobrých priateľov.

1. Priateľov ti zostane len pár

A to je úplne v poriadku. Z falošných a tých, ktorí sa s tebou rozprávali len vtedy, keď niečo chceli, zostali len tí najvernejší. Oni s tebou možno nebudú tráviť všetok voľný čas, no o to bude každé vaše stretnutie vzácnejšie.

2. Ani tie párty nie sú to, čo bývali

Po dvadsiatke sa už viac-menej usadíš a už nebudeš potrebovať byť všetky piatky a soboty „v tranze“. Skôr si budeš užívať pohodičku pri víne alebo v miestnom bare, kde si maximálne dáš pár panákov. To však neznamená, že raz za čas si nezopakuješ staré časy a tvoj príchod bude opäť o piatej hodine ráno.

3. Budeš si viac vážiť peniaze

Peniaze z brigádičky si budeš vážiť inak, ako keď ti ich dávali rodičia. Teraz už polovica tvojho života závisí od teba a klasické veci si budeš musieť platiť ty, preto tvojich pár euríčok bude mimoriadne vzácnych. Teda aspoň pre teba.

4. Aj sebaláska sa dostaví

Samozrejme, na sebaláske budeš pracovať celý život, ale po dvadsiatke to už budeš predsalen trochu chápať. Pretože ani ty nie si odkázaná na pár ľudí a ani oni si nemôžu s tebou robiť čo sa im zachce. Začneš si viac vážiť samú seba a pochopíš svoju hodnotu.

5. Neustále osočovanie už nebude existovať

Pamätáš si, keď si sa ako teenegerka zrútila kvôli niekomu, kto o tebe niečo nepekné a nepravidvé povedal? Dnes už len kývneš rukou nad tým, ak ti niekto robí zle alebo niečo o tebe povedal. Ty nemáš chuť a ani energiu riešiť niekoho, kto aj tak v tvojom živote nemá miesto.

6. Svoje hobby budeš považovať za malý zázrak

Najdeš to, čo ťa skutočne baví a čomu sa chceš venovať. To, o čom si vždy snívala sa zmení na skutočnosť a ty začneš navštevovať hodiny tanca, začneš fotiť alebo chodiť na tenis.

7. Sú dôležitejšie veci, než handry a dobre vyzerať

Zrazu ti tie materiálne hodnoty prídu zbytočné. Je v poriadku si niekedy dopriať, ale aj tak si šťastnejšia, ak môžeš ísť s partiou na výlet alebo stráviš krásny deň v prírode.

8. Nad svojimi rozhodnutiami premýšľaš uváženejšie

Už to nie je len nejaké rozhodnutie, ale je to niečo, čo naozaj môže ovplyvniť tvoj život na roky dopredu. Rozmýšľaj uvážene.

9. Zdravie je naozaj dôležité

Zdravie v teenegerskom veku berieš ako jasnú vec a nevnímaš ho ako niečo, čo neskôr nemusí byť samozrejmosťou. Dnes už vieš, že je to sakra potrebné sa udržovať vo forme, nejesť samé blbosti a naozaj si dopriať aj pokoj.

10. Očakávania druhých? Čo to je?

Pamätáš si, ako si sa chcela každému v teenegerkých časoch zapáčiť? Dnes to máš na háku. Nepáčiš sa niekomu? To nie je tvoj problém!

11. Láska na jednu noc ti už nebude stačiť

Už nežiješ ten „sen amerických teenegerov“, ktorí chodia len do školy, inak sú neustále naliati a riešia len povrchné vzťahy. Párkrát si vyjsť na párty a na bezduché rande ok, ale vieš, že s tým fešákom nebudeš celý život a z peknej misky sa fakt nenaješ.

12. Už sa fakt nebudeš nudiť

Pamätáš si na tie zahanbujúce statusy o tom, ako sa strašneš nudíš a kto popísmenkuje (facepalm)? Dnes práve, že si ten čas nevieš nájsť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife