unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Len pred pár dňami som dočítala knihu podľa skutočnej udalosti. Napísal ju chlap, ktorý porazil rakovinu a ja som po každej strane tohto príbehu ďakovala za svoj život. Za to, aký ho mám. Že mám vlastne veľmi šťastný život.  

Áno, mám šťastný život.

Mám rodinu. Kompletnú. Aj keď sa  v nej občas vyskytnú nejaké problémy, hádky, zdravotné problémy, stojíme pri sebe. Občas mi robia nervy, ale aj napriek tomu stoja vždy pri mne a ja pri nich. Nedám na nich dopustiť.

Mám kde bývať. Mám čo jesť. Mám si čo obliecť. Študujem na vysokej škole. Na mojej vysnívanej škole. Kto toto všetko môže teraz povedať? Niekto je na ulici, niekto si vybral zlú školu, nie každý mal/má také šťastie.

pexels-photo-65121 pexels.com

Mám okolo seba ľudí, s ktorými sa len a len smejem. Mám okolo seba ľudí, ktorí ma sklamali, a predsa sme si nakoniec odpustili. Mám okolo seba ľudí, ktorí ma ľúbia a ktorých ľúbim ja. Mám okolo seba pár ľudí, ktorí ublížili a naše cesty sa už viac nespojili. Ľudí, ktorí mi nepriali. Áno, priznávam, že hoci som mala tých ľudí niekedy rada a nedala som na nich dopustiť, musím povedať, že zrazu mi je bez nich lepšie.

Mám priateľa. Najlepšieho a najúžasnejšieho. Veď to poznáte, ak máte pri sebe človeka, do ktorého ste zamilovaný až po uši, všetko je dokonalé, on je tým dokonalým.

Sny sa mi pomaly, ale isto plnia. Aj keď to niekedy vyzeralo ako veľmi vzdialená budúcnosť a neuskutočniteľné plány, dnes sú zrazu niečím, čo sa deje alebo sa stalo.

No čo je najdôležitejšie, som zdravá. Zdravie sa nedá ničím nahradiť a preto som šťastná, že som zdravá a až na pár chrípok to nebolo nikdy nič hrozné. Som za to neskutočne vďačná.

Ďakujem osudu, Bohu, náhode, vesmíru za to tento môj ŠŤASTNÝ ŽIVOT. Som šťastná, že sa môžem tešiť z maličkostí. Som šťastná, že môžem ráno vstať a zažiť ďalšie dobrodružstvo. Som šťastná, šťastná, šťastná…

weheartit weheartit.com

Zamysli sa, či je tvoj život naozaj taký hrozný, alebo si ho zbytočne dramatizuješ. Skús sa na chvíľu zastaviť a vnímať to všetko, čo sa ti ponúka a čo všetko okolo seba máš. Zistíš, že toho ani zďaleka nie je málo a ak máš pocit, že toho málo je, buď šťastná, že máš aspoň to.

 Som šťastná, že môžem žiť tento krásny život.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife