pexels.com

Ako sa vraví, za málo peňazí veľa muziky nečakaj, ale pri cestovaní sa tým riadiť nemusíme. Stačí nám odvaha, dobrá nálada, chuť spoznávať nové miesta a mať trošku dobrodružného ducha. Nemusíš byť milionár, aby si si plnila sny a videla krásy, ktoré nám svet ponúka.

travel foto: lamchame.com

Sama dobre viem, že najlepšie výlety sú tie, ktoré spáchame z večera do rána s partiou najlepších kamarátov. Pobalíme sa do jedného batoha a ráno vyrazíme. Každý sme iný a každého láka niečo iné, ale ja sama odporúčam vidieť nám najdostupnejšie a veľmi krásne metropoly ako Prahu, Budapešť, Viedeň či Krakov. Všetky štyri mestá sú popretkávané históriou, pamiatkami a je tam naozaj na čo pozerať. Tým, že sú nám zo Slovenska najdostupnejšie, kedže všetky mestá sú v našich susedných štátoch, nás nevyjdú ani tak draho. Pre tých, ktorí nevlastnia automobil, sa všade vieme dopraviť vlakom alebo autobusom, poprípade, ak sa niekto ozaj nebojí a má odvahy na rozdávanie, môže využiť stop. A dobrodružstvo sa môže začať.

„foto: voyage.gentside.com“

Či už cestujeme do niektorých z vyššie spomínaných miest alebo kdekoľvek inde, najlepšia finančná pomoc je tá, ak tam máme niekoho známeho, u ktorého pár dní vieme prespať. Pekne sa to odrazí aj na celkovom badžete minutom na výlet. Poprípade, ak ideme ako partia, odporúčam ešte pozerať hostely, častokrát prekvapia veľmi dobrou vybavenosťou, dostupnosťou a príjemným personálom.

Pred príchodom si naštuduj čo najviac informácii o miestach, ktoré chceš vidieť. Buďte pripravené, zistite, ako tam funguje metro, doprava a spoje. Vyznačte si veci a body na mapách, ktoré chcete vidieť, aby ste len tak zbytočne neblúdili mestom a nemíňali peniaze na metro alebo inú dopravu.

Budapest-1 foto:.shutterstock.com

Nakupuj chutné a čerstvé jedlo v lokálnych malých supermarketoch alebo v pouličných stánkoch. Nezdá sa to, ale na jedle sa tiež dá poriadne ušetriť. Ak máte možnosť, navštívte tržnice a vyskúšajte miestne špeciality. Skúšanie iných jedál ako tradičnej slovenskej kuchyne je na nezaplatenie. Niečo si obľúbiš, niečo už viac do úst nedáš 🙂 .

Komunikuj s miestnymi a zisti, kde sa oplatí ísť večer na drink, koncert či nejakú miestnu akciu. Častokrát sa takýmto spôsobom dostaneme na miesta, ktoré sami nemáme šancu spoznať.

Každé nové miesto má svoje čaro, svoju atmosféru a niečo, čo si odtiaľ odnesieš. Či už to sú pekné spomienky, fotky, alebo zážitky, určite bude na čo po každom výlete spomínať a na čom sa zabávať. Nebojme sa, objavujme, cestujme a spoznávajme.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife