thoughtcatalog.com

Predtým, ako zavrhneš tento článok kvôli nadpisu, skús si ho prečítať a pochopiť to, že môžeš byť naozaj hrdá na to, že si i ty rozumná.

Nie, nepovyšujem sa. Nie, nie som pyšná ani odporná. No uvedomila som si svoju hodnotu. Uvedomila som si, aká som a čo v živote chcem. Možno sú to pre niekoho maličkosti a v podstate zbytočnosti, no pre mňa celý svet.

Som rozumná a som na to hrdá! Niežeby som občas neurobila chyby. O to nejde. Nechcem sa povyšovať. No myslím si, že „byť rozumná“ je niečo viac. Je to uvedomovanie si vlastnej hodnoty a hodnoty ľudí na okolo. Je to o každodenných maličkostiach. Je to o nájdení samej seba, ale aj o neustálom hľadaní a zdokonaľovaní sa. Je to o sebadisciplíne a sebareflexii. Je to o neuveriteľných momentoch, ktoré mi život prichystá.

weheartit.com

Netvrdím, že nerobím chyby.

Netvrdím, že som dokonalá.

Netvrdím, že nemám často vo svojej hlave zmätok a chaos.

No uvedomujem si seba samú.

Svoju hodnotu.

Svoj život.

Je to o tom, že sa mám natoľko rada, že ak sa ku mne niekto správa zle, odídem. Je to o tom, že sa rozhodujem pre život zodpovedne. Je to o vypočutí srdca, no aj rozumu. Je to o tom, že sa snažím zameriavať na dobrú energiu. Chcem okolo seba dobrých ľudí, pekné veci. Chcem zažívať bolesť, aby som sa poučila. Chcem spoznávať, objavovať a získavať. Viem byť veľmi milá a veľmi ochotná, no viem, kedy treba povedať „dosť“. Uvedomujem si svoje názory, rešpektujem názory ostatných. Nestojím o lacné reči, chcem skutočne inteligentné konverzácie, ktoré mi nedajú spať. Už neriešim klebety ostatných.

weheartit.com

Sústredím sa len na to dôležité a nesnažím sa vzbudiť u niekoho zbytočný záujem, ak to sama tak necítim. Verím na karmu a viem, že každému sa vráti to, čo vykonal. Aj to dobré, aj to zlé. Som natoľko rozumná, že viem, kedy je čas odísť, aby som sa zbytočne netrápila. Milujem zážitky s dobrými ľuďmi. Nechcem sa zmeniť kvôli niekomu, kto ma neprijme takú, aká som.

Jem. Modlím sa. Milujem. Cestujem. Obklopujem sa dobrými ľuďmi a peknými vecami. 

„Mať rozum“ alebo „byť rozumná“ nie je len o povyšovaní sa a o vedomostiach. Je to o tom, aký život vediem. Je to o uvedomovaní si samej seba a o tom, ako si vážim ľudí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating