unsplash.com

O čom snívaš? Aký je tvoj sen? Čo chceš dosiahnuť? Ak si na tieto otázky odpovedala, že chceš byť šťastná, dokončiť školu a založiť si rodinu, zamysli sa ešte raz.

Chcem od teba počuť skutočný sen. Túžim počuť, že chceš pohnúť svetom, angažovať sa v dianí, byť užitočná, že sa chceš realizovať. Nechať svet o niečo lepší, ako je teraz, byť dobrým človekom a dôkazom, že v 21. storočí žili aj správni, čestní a výnimoční ľudia.

zdroj: unsplash.com

Všetko čo musíš spraviť, je začať sa skutočne snažiť. Walt Disney povedal, že ak o niečom dokážeme snívať, dokážeme to aj uskutočniť. Všetko sa začína v našej hlave, tam sa rodia sny a túžby. Ak si tvoja kreatívna hlava dokáže niečo také vymyslieť a zaumieniť, je dosť pravdepodobné, že si bola obdarená vlastnosťami, s ktorými to dokážeš aj zrealizovať.

Naše túžby boli do nás vložené na to, aby sme ich uskutočnili. Dôležité je začať a potom neprestať pri prvom neúspechu, či páde. Ak spravíš chybu, máš šancu ju napraviť a vyhnúť sa jej v budúcnosti. Je dôležité si chyby priznať. Ale hneď potom ako si ich priznáš, premenuj ich na motiváciu.

zdroj: pinterest.com

Venuj sa svojmu snu. Cvič sa v zručnostiach, skúšaj a neboj sa prezentovať a prejaviť. Získavaj kontakty a začleň sa do komunity. Nič ťa nenakopne viac, ako čas strávený s ľuďmi, ktorí majú rovnaké ciele ako ty. Zdieľaj sa s nimi alebo ich popros o radu. Prihlás sa na súťaž, workshop alebo si nájdi mentora. Dvom sa predsa kráča ľahšie ako dvom, nie?

Prijímaj kritiku. Samozrejme, opodstatnenú kritiku. Vyhľadaj názor odborníka a nechaj si poradiť. 

Hlavné je, aby si sa nebála, nabrala odvahu a začala sa realizovať.

Verím, že o tebe budem v budúcnosti počuť. Máš na to!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife