Unsplash/williamk

Najprv sme sa zoznamovali cez Pokec a rôzne stránky na online randenie. Neskôr prišiel znova do módy Facebook, aj keď tam šlo skôr o písanie si s priateľmi. Instagram a Snapchat zasa priniesli formu komunikácie pomocou fotiek. Avšak na scénu sociálnych sietí prišla nová aplikácia.

Náhodné volanie s neznámymi ľuďmi, zoznamovanie sa a sympatie len na základe fotky a hlasu, je možno v niečom krok späť, ale aj o dva kroky dopredu. V dnešnej Covid situácii, keď nám respirátory zakrývajú tvár a my sa v obchode pozeráme len do ligotajúcich sa očí, je Clubhouse niečo, pričom sa sústredíš na myšlienky daného človeka, na to, čo rozpráva, akou formou, aký má hlas, intonáciu, nárečie a iné aspekty.

Clubhouse je nová aplikácie, zatiaľ len pre užívateľov iOS. Najdôležitejšie je dostať pozvánku od niekoho, kto na tejto platforme už existuje. Po zaregistrovaní si vytvoríš svoj profil, kde môžeš nahrať svoju profilovú fotografiu, uviesť svoje meno či prezývku a nakoniec napísať o sebe tie najzákladnejšie informácie, ktoré chceš, aby všetci videli. Dokonca si môžeš prepojiť svoj Instragram či Twitter.

Na hlavnej stene uvidíš mnoho roomiek, teda miestností, kde môžeš komunikovať s ľuďmi alebo počúvať rozhovory. Niektorí to využívajú ako podcast a rozprávajú sa so svojim známym na rôzne zaujímavé témy a ostatní len počúvajú. Ale taktiež nájdeš aj ľudí, ktorí sa chcú porozprávať práve s tebou. Mnoho používateľov zakladá tieto izby hlavne preto, aby sa medzi sebou spoznali a vytvorili si nové priateľstvá.

Práve tu máš možnosť spoznať mnoho mladých ľudí, vytvoriť si nové priateľstvá a známosti, po celom Slovensku, pretože sa tam stretávajú naozaj všetky okresy. Ak ovládaš aj iné cudzie jazyky tak o to viac ti Clubhouse ponúka možností, pretože sa tam vyskytujú aj zahraničné influencerky či influenceri.

Na slovenskej scéne táto platforma ešte nie je rozšírená, ale pár známych osobností sa už stihlo zaregistrovať a osloviť svojich fanúšikov. Svoje vlastné roomky zakladá aj Braňo Mojsej, ktorý rozpráva o závislostiach a rôznych iných témach. Taktiež Dj EKG, Patrik Valko, Kristína Tormová, ale aj Marián Čekovský.

Či bude táto sociálna sieť tak obľúbená ako Snapchat alebo Instagram, to neviem, ale za vyskúšanie a spoznanie nových ľudí nič nedáš. Pretože, kde inde by si práve teraz nadväzovala nové priateľstvá? Toto je na to možno tá správna cesta.

zdroj: Barbora Tomková

zdroj: Barbora Tomková

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife