instagram.com/kissonline

Americká rocková kapela Kiss plánuje nakrútiť životopisný film o svojej kariére. Manažér formácie Doc McGhee vyhlásil, že by chceli dať dokopy snímku na štýl Bohemian Rhapsody (2018) o kapele Queen.

Na budúci týždeň by sme sa mali dohodnúť s firmou, ktorá bude stáť za projektom a začneme s poslednými prácami na scenári. Dúfame, že film bude hotový na budúci rok v júli,“ uviedol v podcaste Rock Talk With Mitch Lafon. Na snímke sa podieľa aj producent Mark Canton.

Kiss nedávno odštartovali ďalšiu časť rozlúčkového turné, ktoré plánujú ukončiť svojím posledným koncertom v kariére. Ten by sa mal konať takisto v júli 2021 v ich domovskom New Yorku. Rockeri sa tento rok v júli v rámci End of the Road World Tour zastavia napríklad v Prahe, Budapešti alebo poľskom meste Gliwice.

Kiss vznikli v roku 1973 v New Yorku a sú známi aj vďaka špecifickému make-upu a kostýmom. Debutovali o rok neskôr eponymným albumom, pričom odvtedy vydali ďalších 19 štúdioviek. Tá zatiaľ posledná s názvom Monster vyšla v roku 2012. Okrem toho majú na konte viacero živých nahrávok, kompilácií a 18. septembra 1978 všetci štyria pôvodní členovia vydali aj sólové albumy. Celosvetovo predali viac ako 100 miliónov kópií nahrávok. Vo formácii od jej vzniku pôsobia Gene Simmons (basgitara a spev) a Paul Stanley (gitara a spev), ktorých v súčasnosti dopĺňajú Tommy Thayer (gitara) a Eric Singer (bicie). Medzi ich najznámejšie skladby patria napríklad Rock And Roll All Nite, Shout It Out Loud, Beth, Detroit Rock City, Hard Luck Woman, Calling Dr. Love, Shock Me, I Was Made For Lovin‘ You, Forever či Psycho Circus, za ktorú získali v roku 1999 nomináciu na cenu Grammy. V roku 2014 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

 

Zdroj: loudersound.com, SITA

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News