„Ak si myslíte, že popové hviezdy sú niečo iné ako väzni, tak si z toho robíte srandu. Poznám ich. Plačú o pomoc pri hudbe. Myslíme si, že robíme svetu láskavosť tým, že uznávame vrodenú celistvosť tejto formy hudby, napríklad: „Och, ja neviem, je to len zábava! Niečo, čo sa má páčiť! “ Ale prečo si myslíte, že Lady Gaga alebo Beyoncé by prišli k starému strýkovi Jerrymu sem kvôli piesňam, keby niečo nehľadali? Ak by neboli ako: „Dostaňte ma preč od tých psychológov.“ –  samotná Miley Cyrus opisuje hlboké pocity pre portál pitchfork.com.

Sci-fi dráma, ktorá pomocou technologickej hyperboly naznačuje depresívne pravdy o spoločnosti. V epizóde s názvom „Rachel, Jack a Ashley Too“ preberá antologická séria Charlieho Brookera popový priemyselný komplex. Fúú, aký zložitý opis. Miley Cyrus hviezdi ako  komercializovaná speváčka Ashley O. V zákulisí je zrejmé, že 24-ročná Ashley je v podstate väzňom svojej zlej tety, ktorá je zároveň aj jej manažérka. Začína volať o pomoc prostredníctvom svojej hudby a na svojom veľkom bielom klavíri „Imagine“ píše pieseň o zvieratách v klietkach.

Aj to si môžeš pozrieť v seriáli Black Mirror, ktorý si skutočne zamilovalo množstvo ľudí, najmä preto, že zobrazuje skutočnosť a to, čo sa deje za múrmi slávy a prepychu. Určite si zamiluješ herecký výkon, ktorý predviedla ikonická Miley Cyrus. A určite sa zhodneme i na tom, že nálepku Hannah Montana už dávno odlepila a len teraz ukázala, čo všetko ešte skrýva a dokáže na plátne.

Tento seriál si ale množstvo sŕdc získal i kvalitnou hudbou, pod ktorú sa podpisuje nie Miley, ale Ashley O. V piesňach ale nehľadaj prvky Cyrus. Jedná sa o úplne rozdielny žáner na aký sme naučení od nej. Mimochodom, Black Mirror nájdeš na obľúbenom Netflixe, kde sa radí medzi top seriály. Takže, ak ťa ešte stále nepresvedčilo ani toto, prečo by si si mala nájsť chvíľku a čeknúť to, tak už potom skús len trailer, ktorý nájdeš nižšie pod článkom.

Zdroj: Youtube, Pitchfork.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.