Šikana na pracovisku

5. Informuj nadriadeného alebo personálne oddelenie

V prípade, že konfrontácia nepomôže, alebo sa situácia zhoršuje, informuj svojho nadriadeného alebo personálne oddelenie. Poskytni im dôkazy a opíš situáciu tak presne, ako sa len dá.

6. Hľadaj podporu

Nedus tento problém v sebe. Hľadaj podporu od svojich kolegov, priateľov, alebo dokonca rodiny. Taktiež psychologická odborná pomoc môže byť kľúčom k tomu, aby si si udržala svoju duševnú pohodu v ťažkých časoch.

Žena pracuje, je workoholička
zdroj: Pexels/Polina Zimmerman

7. Dodržuj firemné postupy

Ak firma, v ktorej pracuješ, má stanovené postupy na riešenie konfliktov a šikany, dodržuj ich. To môže zahrňovať interné vyšetrovanie alebo iné opatrenia na ochranu zamestnanca.

8. Hľadaj právnu radu

V prípade, že vnímaš nečinnosť zo strany spoločnosti a situácia neustále pretrváva, konzultuj to s právnikom alebo odborníkom v oblasti pracovných práv, aby si získala odbornú radu. Brániť sa však môžeš aj TAKTO.

Šikana na pracovisku nie je prijateľná a môže ti priniesť vážne dôsledky do tvojho fyzického a duševného zdravia. Pamätaj, že máš právo na bezpečné a rešpektujúce pracovné prostredie. Boj proti šikane je niekedy náročný proces, ale zaslúžiš si pracovať na mieste, kde ťa kolegovia podporujú a rešpektujú.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórie Life