Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Poznáš to. Spoznáš niekoho, koho si pôvodne vôbec nehľadala. Ale zrazu je tu. Zjavil sa nečakane. Prichádzal pomaly a potichu. Vôbec si si neuvedomovala, akou dôležitou súčasťou tvojho života sa stal.

Povzbudzoval ťa v škole, podporoval v práci, ukázal ti, ako kráčať za svojimi snami bez ohľadu na to, koľko prekážok budeš musieť na tejto ceste preskočiť. Alebo podliezť. Lebo podľa neho je dôležité ich prekonať, a pritom sa poučiť z vlastných chýb.

Všetko sa zmenilo. Keď ti napísal na dobrú noc, zaspávalo sa ti ľahšie. Keď ti ráno zavolal, aj milovaná káva chutila akosi lepšie. Cítila si sa žiadaná, ľúbená, silná. Tešila si sa z maličkostí. A to preto, lebo najväčším darom, aký si od života mohla dostať, bol pre teba ON. Venovala si mu svoj čas, svoje myšlienky, svoj úsmev, svoju lásku. Dal tvojím dňom nový rozmer. Nový význam. Všetko odrazu dávalo zmysel.

love foto: tumblr.com

A keď si si myslela, že šťastnejšia už nemôžeš byť, nastal zvrat. Nečakaný, nevysvetliteľný a boľavý. Začal si držať odstup. Ty síce nevieš prečo, no čo ťa raní o tom viac, je vedomie, že to nedokážeš zastaviť.

Odišiel  náhle a bez slova. Nič nepovedal, len sa vyparil a vzal so sebou všetko. Úsmev, motýliky v bruchu, túžbu v tele a chvenie na perách. Nepotrebuje ťa, nechýbaš mu, nechce o tebe dokonca ani počuť. Až keď ho zlomená vidíš na ulici držať ruku inej ženy, pochopíš. Vymenil ťa. A nemal v sebe ani toľko svedomia, aby ti to vysvetlil.

sad-girl foto: tumblr.com

Čo v tej chvíli pocítiš? Hnev. A po čom tvoje srdce odrazu zatúži? Po pomste. Na gauči a s vínom v ruke, pripravuješ so svojou najlepšom kamarátkou plán, ako mu rozmlátiť srdce nie na tisíc, ale na milión kúskov. Tak ako to urobil on tebe. Si šťastná za to dievča, čo v tej chvíli sedí vedľa teba. Na nič sa nepýta, ale je pripravené vo všetkom ťa podporiť.  Ak bude tomu zbabelcovi treba prepichnúť gumy na aute, ak budeš mať chuť rozbiť mu okno na byte, či vytrhať vlasy tej jeho novej slečinke s dokonalou pleťou. Nezaváha ani na chvíľu.

tumblr_ogkldena3m1tne7j6o1_540 foto: tumblr.com

Dopiješ víno, utrieš si slzy, zhasneš cigaretu a otvoríš oči. Prvotná zlosť vyprchá. Uvedomíš si, že žiaden muž nestojí za to, aby si stratila svoju hrdosť. Aby si sa ponižovala tým, že sa budeš snažiť strpčovať mu život. Si dosť rozumná a inteligentná na to, aby si pochopila, že on si svoj život spacká sám. Pretože muž, čo sa hrá na chutného a nedrží sľuby, nie je mužom. Je to len niekto, kto si potrebuje svoje ego hladkať tým, že bude blúdiť od jednej ženy k druhej. A robiť to bude tak dlho, kým nepochopí, že tú pravú stratil svojou vlastnou samoľúbosťou. Keď ten čas príde a ty budeš stáť zoči-voči jeho pokornému pohľadu, vieš čo urobíš? Venuješ mu svoj posledný úsmev a opýtaš sa: „My sa poznáme?“

 

cover foto: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife