pexels.com

Ak hovorím o sebaláske, tak myslím ten druh zdravej sebalásky, keď prijímam samú seba, aj so svojimi nedokonalosťami, chybami, a so svojou minulosťou. Už v dávnych časoch starí filozofi tvrdili, že človek je schopný kooperácie s rovnocennými ľuďmi(!!), nikto však nie je prostriedkom na uspokojenie túžob druhého človeka. A keď sa nad tým hlbšie zamyslíš, má to niečo do seba…

zdroj: unsplash.com

Ak si nešťastná, nespokojná, miestami sa nenávidíš, nikto nie je takým mocným čarodejom, aby  ťa zachránil. Môže ti pomôcť, no tú lásku a šťastie musíš nájsť v sebe sama…pretože naše vzťahy sú naším zrkadlom. Preto sa nám niektoré veci stále dejú a budú sa diať stále donekonečna, až kým to celé nepochopíme. Takže niekedy sú sebaľútostné rečnícke otázky typu: „Prečo stále ja musím nájsť takého debila? Som magnet na idiotov „… na mieste. Milá moja, prečo im to teda stále dovoľuješ?

😍❤️

A post shared by Couples (@couple.s) on

Prijmi sa. Prijmi sa s každým kúskom svojho tela s každým kútom tvojej duše. Prijmi svoje chyby z minulosti, odpusť si, a prijmi aj svoje nedostatky. No a čo, že nie si dokonalá? Veď kto je? No a čo, že si spravila hlúposť? Odpusť si a uč sa. Teš sa zo života a z toho čo máš…Nezabúdaj na to, kto si a buď si toho vedomá. Neskrývaj sa. Ak sa ti tak strašne páčia klobúky, ale nevieš ako zareaguje okolie, kašli na nich a vezmi si ten klobúk von :), ak si stále chcela začať chodiť na pole dance, ale nenabrala si odvahu, teraz je ten správny čas.

Raz sa ma niekto spýtal : „Kvôli komu si sa dnes tak vyparádila?“ A vtedy som sa zamyslela, že vlastne kvôli nikomu. Kvôli sebe. Lebo sa chcem dobre cítiť. A keď sa dobre cítim, mám krajší deň. Všetko je, drahá moja, jedna veľká reťazovka, ktorá začína tebou. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating