Chudnutie
Unsplash/Huha Inc., Pixabay/romjanaly

Uhorka – veľký objem, vďaka ktorému nebudeš hladná, no pritom obsahuje viac ako 90 % vody. Ideálna je tak na leto, kedy s ňou budeš nielen fit, ale aj hydratovaná.

Kapusta – veľa vlákniny, vitamínov a aj močopudný účinok, vďaka ktorému sa telo prečisťuje. Ak ti niekto povedal, že „od kapusty zadok tlstý“ never tomu.

Karfiolnielen minimum kalórii, ale aj cukrov. Na chudnutie skvelý, lebo ho môžeš jesť do sýta, pričom vďaka vláknine podporíš aj svoje zdravé trávenie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Špenát – vykašli sa na traumu zo školských jedální a skús si ho pripraviť sama. Napríklad si ho prihoď do praženice. Dostaneš tak vďaka nemu do seba veľa minerálov a stopových prvkov. Podporuje metabolizmus, aj zdravú funkciu čriev a žalúdka.

Mrkva – nielen na oči! Rovnako ako špenát, aj ona je ideálna na podporu fungovania tráviaceho systému. Ju by si mohla jesť ako taký čerstvý a chrumkavý snack, keď budeš mať chuť na niečo sladké.

Zeler – ak nie čerstvý, tak aspoň v polievke. Má antioxidačné účinky a tvoje telo detoxikuje. Zbaví ťa nadbytočnej vody v tele a dokonca posilní tvoju imunitu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness