instagram/asma_abbes_styling, pexels/Elly Fairytale

Gény sú gény a nedokážeš ich oklamať. Môžeš sa im iba prispôsobiť alebo bojovať s nimi. Ak si nespokojná so svojím telom, nemusíš plakať a trápiť ho chirurgickými zákrokmi. Stačí len poznať svoj typ postavy, prispôsobiť tomu stravu, cvičenie a chudnutie bude hračka. S naším sprievodcom to zvládneš naozaj rýchlo. Aký je tvoj typ postavy?

Typ postavy jablko

Pokiaľ máš typ postavy jablko, trápi ťa najviac brucho a stehná. Si zaguľatená do jabĺčka.

Strava: Do jedálnička by si mala zakomponovať viac bielkovín a čerstvé ovocie. Mliečne výrobky by si mala konzumovať na dennej báze, či už vo forme jogurtu, tvarohu, kefíru, syrov alebo mlieka. Pozor si dávaj na biely cukor, tučné výrobky a mäso, a taktiež na slané výrobky z lístkového cesta.

Cvičenie: Najlepšie cvičenie je pre teba beh, jazda na bicykli alebo korčuliach a neustály pohyb vrámci dňa. Nesmieš celé dni len presedieť doma.

Oblečenie: Ideálne oblečenie pre teba sú voľné tričká, krátke sukne alebo nohavice a vysoké podpätky. Opticky sa predĺžiš a zviditeľníš svoje nohy.

Typ postavy hruška

Ak máš postavu typu hruška, tuk sa ti ukladá najmä v bokoch a zadku. Mnohí muži by ti potvrdili, že toto je ich ideál krásy.

Strava: Do svojho jedálneho lístka pridaj celozrnné pečivo, potraviny s vysokým obsahom vlákniny a vo večerných hodinách jedz aj zeleninu. Pozor by si si mala dávať najmä na smotanu, zmrzliny, omáčky (tie majú veľa kalórií) a obmedziť by si mala aj mäso.

Cvičenie: Pre teba je ideálny pohyb tancovanie, zumba alebo beh. Potrebuješ niečo energetické, no zároveň nie moc náročné.

Oblečenie: Mala by si nosiť tričká a šaty s výstrihmi, taktiež môžeš zvoliť šatky na krk a tmavšie nohavice. Spodnú časť tela si tak zúžiš.

Typ postavy presýpacie hodiny

Tvoja postava pôsobí taktiež veľmi žensky, no bojuješ s väčšími krivkami. Hoci máš tieto dve časti tela vyrovnané, niekedy to tak nemusí byť.

Strava: Pre teba sú ideálne potraviny ryby, ktoré majú veľa zdravých tukov. Taktiež môžeš konzumovať orechy, no len v obmedzenom množstve. Vyhýbať by si sa mala vyprážaným jedlám a jedením o dvanástej večer. Môže ti byť ťažko.

Cvičenie: Najlepšie urobíš, ak zvolíš silové cviky, ktoré ti všetko spevnia. Jednotlivé partie by si si mala rozdeliť do dní a striedať ich.

Oblečenie: Ideálne oblečenie sú pre teba sukne do tvaru A, blúzky s nariasenými rukávmi a opasky. Tie ti krásne zvýraznia pás, ktorý je u teba dominantný.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness