Photo by Anthony Tran on Unsplash

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ľudia sa delia do dvoch skupín: na tých, ktorí milujú svoju samotu, a na tých, ktorí sa nevedia nabažiť spoločnosti ostatných ľudí. Nech patríš do akejkoľvek skupiny, nemusíš sa báť, že ak tráviš čas sama so sebou, si divný človek. Práve naopak.

Je veľmi zdravé a prospešné pre tvoju psychiku i dušu, ak si vieš užiť čas sama so sebou. Ísť sama na obed, na kozmetiku, tráviť večer pri dobrej knihe, či ísť do kina na film, ktorý ťa zaujal. Každá z nás potrebuje chvíľu iba pre seba.

Nie len na to, aby si si utriedila myšlienky a vypla od všetkého. Ale aj preto, aby si sa naučila, že vieš fungovať aj bez toho, aby si bola na niekom závislá. Nemusíš sa báť ani hanbiť za to, že si niekam vyrazíš sama. Keď to začneš praktizovať, a randiť „sama so sebou,“ uvidíš, že je to nesmierne oslobodzujúci pocit.

Spomeň si, či si už niekedy zažila situáciu, kedy si chcela ísť na nejaký koncert, film, či inú akciu, no nešla si kvôli tomu, že si nemala s kým. Alebo že to ten druhý musel na poslednú chvíľu zrušiť, a preto si to vzdala aj ty. Ale prečo?

Naozaj potrebuješ mať niekoho vedľa seba, aby si si užila to, čo si chcela? Necháš sa obmedzovať a prídeš o skvelé zážitky iba preto, že tam nechceš ísť sama? Ver mi, užívať si bežné veci sama nie je divné, je to znamenie, že je z teba zrelá a slobodná žena. A si nezávislá.

Tvoje skutky nemôže ovplyvňovať to, čo by si iní ľudia pomysleli. Oni nežijú tvoj život, to iba ty. A preto rob všetko, na čo máš chuť a čo ťa baví. Neprichádzaj o chvíle, ktoré si chceš užiť iba pre to, že sa ti zdá divné tráviť čas osamote.

Nezmeškaj spomienky, ktoré ti život ponúka. Buď sama sebou, a sama so sebou sa nauč počúvať, čo je pre teba dobré. Vyhraď si čas na to, aby si počúvala svoje vnútorné ja.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife