unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Občas každá z nás zapochybuje. O tom, či človek, s ktorým sa každý deň delí o svoj život je ten, s ktorým zostarne. Riešime, či je náš chlap „ten pravý“ alebo či chceme, aby sa stal otcom našich detí.

Dovoľ mi dať ti jednu malú radu: „Nikdy never tomu, čo ti napadne, keď si naňho naštvaná“. Ale fakt! Vždy si polož otázku, či to dobré vo vašom vzťahu prevažuje nad tým zlým, a tak budeš vedieť, či to celé má zmysel. Všetko ostatné spolu vyriešite. No ak chceš vedieť, či sa vás vzťah aspoň približuje tomu, čo považujeme za ideálne, tak čítaj! Tu je 11 vecí, ktoré ak spolu robíte, tak spolu pravdepodobne zostarnete.

1. Vždy si viete na seba urobiť čas

Aj napriek všetkým povinnostiam, ktoré každý z vás dennodenne rieši, si dokážete vyčleniť čas, ktorý venujete sebe ♥. Znamená to, že ste pre seba prioritou.

2. Ste dobrými priateľmi

To, že si s niekým vo vzťahu neznamená, že spolu musíte tráviť len romanticky naplnený čas. Tvoj partner by mal byť zároveň aj tvojím dobrým kamarátom. Človekom, o ktorom vieš, že mu môžeš povedať aj tie trápne príhody, ktoré sa ti stali a spoločne sa na nich zasmejete.

View this post on Instagram

Bathroom selfies 😜 @alex_kukla @byevelina_

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

3. Viete sa rozprávať aj o divných veciach

Dobrý vzťah je taký, pri ktorom máš pocit, že sa partnerovi môžeš zdôveriť so všetkým, čo ti napadne. Nič nie je tabu, pretože vieš, že nech začneš rozoberať čokoľvek, tvoj priateľ sa zapojí.

4. Snažíte sa so sebou súcitiť

Ak ti povie, že ho niečo trápi, neodbiješ ho tým, nech sa vzchopí, že je chlap. Práve naopak, pokúsiš sa vcítiť do jeho situácie a pozrieť sa na problém jeho očami. Obaja tak nadobudnete pocit, že máte naozaj milujúceho človeka, ktorý bude pri vás stáť, nech sa deje čokoľvek.

5. Nakupujete spolu

Spoločné nakupovanie je podceňovaná aktivita. Ak tak nerobíš, skús ísť nakúpiť potraviny so svojim priateľom. Dozvieš sa o ňom mnoho. To, čo mu chutí, čo neznáša aj to, ako znáša množstvo ľudí stojacich v rade na pokladňu. V neposlednom rade aspoň uvidíš, ako veľmi dokážeš ušetriť, alebo či naopak na ceny vôbec nepozerá.

View this post on Instagram

Mornings with bae…@llynnllaura @dominic__h 🍓

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

6. Akceptujete svoj osobný priestor

To, že niekoho ľúbiš ešte neznamená, že na ňom musíš byť závislá. A každý zdravý vzťah toto akceptuje a prijíma. Pokiaľ si viete užiť kvalitný čas aj osamote, jeden bez druhého a s tým, že to ani jednému z vás nevadí a nevykrikuje to, tak je to veľmi dobré znamenie.

7. Dokážete sa navzájom počúvať

Tým nemyslím sedieť, ťukať do telefónu a tváriť sa, že počúvame, pričom z nás vyjde len neurčité mhmmm. Myslím tým naozaj počúvať, čo partner hovorí a snažiť sa mu na to dať relevantnú odpoveď. Ak uspokojíš partnerovu potrebu byť vypočutý, nebude musieť hľadať náhradu.

8. Tvoríte spoločné spomienky

Nie každý deň je nedeľa, a nie vždy sa dá niekam ísť. Z času na čas je fajn ostať sedieť doma na gauči a sledovať seriály. No na to, aby ste mali na čo v živote spomínať, musíte niekam chodiť a niečo spoločne robiť. Ak sa snažíte vymýšľať rôzne výlety a skúšate spolu nové veci, znamená to, že na nich dokonca života nezabudnete.

View this post on Instagram

Mornings with you @beyourwild

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

9. Maznáte sa

Že ste spolu už dlho a túto fázu máte za sebou? Blbosť! Fyzický kontakt ľudí spája hádam zo všetkého najviac.

10. Hádate sa, ale spravodlivo

Je nevyhnutné, aby vo vzťahu boli aj hádky. Ako inak by ste sa mohli posunúť ďalej a prísť na to, čo sa tomu druhému nepáči? Učíme sa robiť kompromisy a odpúšťať. No nikdy nedovoľ, aby sa tvoj partner cítil po hádke „zneužitý“. Nevyťahuj starú špinu a buď spravodlivá.

11. Užívate si spoločnosť toho druhého

Človeka nikdy neprinútiš, aby ťa ľúbil, ak to tak naozaj necíti. Čas, ktorý spolu trávite si musíte užívať obaja. Musí to byť dobrovoľný a slobodný výber, pretože by to inak nemalo žiadnu cenu. Nech tvoj priateľ nie je tvojou jedinou možnosťou, ale voľbou, ktorú volíš každé ráno znova a znova.

 

Zdroj: bustle.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating