Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

„Možno, že najdôležitejšou časťou reality sú naše sny.“
– Pavel Kosorin

A ja si to myslím tiež. Snívam stále, dokonca aj vtedy, kedy by som sa mala venovať reálnym veciach a nemala by som byť tak mimo reality. Naše sny nás posúvajú vpred. Robia z nás lepších ľudí. Nezáleží na tom, ako rýchlo sa posúvame, stále sme na tom lepšie, ako ľudia, ktorí sny vôbec nemajú.

Spýtajte sa mojich blízkych na to, aká som a určite vám povedia, že som: „Malé dievča, ktoré má veľké sny.“ 

Mama sa mi smeje, keď sa večer rozprávame o tom, čo by som v živote chcela dosiahnuť. Vraví že: „Tvoje sny sú nereálne a nesplnia sa. Ale zatiaľ snívaj ďalej.“

A tak snívam …

screen-shot-2016-11-28-at-2-13-36-pm foto: thoughtcatalog.com

Snívam o tom, že budem lepším človekom. Nie som dievča, ktoré by často nadávalo alebo neposlúchalo, to nie, no napriek tomu, sa to snažím zmierniť. Nerozčuľovať sa zbytočne nad vecami, ktoré sa mňa netýkajú a byť viac nápomocná, ako na škodu. Minule som napríklad odniesla jednej babičke zo stanice tašku, až pred jej vchod. Ten úsmev, akým ma obdarila, to bolo naozajstné šťastie.

Snívam o tom, že budem  sama so sebou spokojná. Je jedno v čom. Chcem mať lepšie známky v škole? Viac sa učím. Chcem byť spokojná v svojom tele? Cvičím a zdravo sa stravujem. Chcem sa naučiť vyjadrovať svoj názor bez hanby? Zapájam sa do všemožných rozhovorov, kde sa dá diskutovať. Nevravím že to je ľahké, ale stojí to za to.

Snívam o tom, že budem robiť ľudí šťastnejšími. Je krásne vidieť, že ľudia sa vďaka vám usmievajú. Rada rozdávam komplimenty ľudom, ktorí si to naozaj zaslúžia. Rada ľudí obdarúvam darčekmi a ešte radšej mám ich úsmev, ak vidím, že ich to potešilo. Rada sa s ľuďmi objímam, ak cítim, že im to pomôže a budú mať lepšiu náladu.

Snívam o tom, že si raz otvorím cukráreň. Sedieť ráno na terase a jesť sladký koláč alebo sušienky. To by bolo nebo. Veľakrát mnohé podniky nemajú moje obľúbené koláče a už naozaj neviem či som taká náročná, alebo mám nezvyčajné chute. Preto už teraz skúšam a pečiem koláče od výmyslu sveta. Raz budem mať naozaj svoju vlastnú cukráreň.

Snívam o tom, že budem písať lepšie a lepšie. Píšem veľa a píšem často. Nezáleží na tom, či som vo vlaku, doma v posteli, v škole, na návšteve. Ak ma niečo napadne, vždy mám pri sebe zápisník a všetky myšlienky a dobré výroky si zapisujem. To ma posúva každý deň aspoň o krôčik dopredu.

large-1 tumblr.com

Práve tieto činnosti robím každý deň, každú hodinu a každú sekundu. Realizujem svoje sny. Žijem mojimi snami. Pretože verím, že raz sa mi splnia. Robím pre to maximum a nestrácam nádej. Nádej, že aj v realite sa dá žiť snami.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife