Photo by Wesner Rodrigues from Pexels & instagram.com/enjoybistrosk

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Vonku sa začína ochladzovať a tak sa z ulíc pomaly presúvame dovnútra. Začína sezóna, počas ktorej si budeme vychutnávať dobrú kávu, teplé nápoje a sladké dobroty v našich obľúbených kaviarniach. Ak hľadáš nejakú romantickú, ideálnu na rande, vybrali sme pre teba pár tipov v našom hlavnom meste.

Levanduľová kaviareň

Provensálsko je synonymom romantiky. Jeho štýl je jemný, základom je biela farba a kvety. Najmä levanduľa, ktorá sa stala inšpiráciou k otvoreniu Levanduľovej kaviarni na Obchodnej ulici. Pokojné a voňavé miesto ideálne na rande. V ponuke tu nájdeš veľký výber káv a čajov, ale aj mliečne nápoje, miešané drinky a zákusky. Samozrejme, mnohé z nich s príchuťou levadule.

Enjoy Bistro

Pod Michalskou bránou nájdeš aj naozaj príjemné a čisté prostredie bistra Enjoy. Okrem dobrej organickej kávy či domáceho zákusku tu máš na výber aj z raňajkového a obedového menu. Vlastná pekáreň je zárukou toho, že čerstvé koláčiky sú naozaj čerstvé.

Mondieu

V tomto výbere nesmie chýbať ani sieť Mondieu. Nech už si vyberieš ktorúkoľvek prevádzku v Bratislave, všade sa budeš cítiť príjemne. Útulný a štýlový dizajn však nie je všetko, čo ponúkajú. Pestrý výber raňajok, hlavných jedál, a najmä, dezertov, ktoré ťa chytia za srdce (teda, jazyk). Pochutnať si môžeš aj na výbere horúcich čokolád či množstva druhov výbornej kávy.

Konditorei Kormuth

Táto historická cukráreň a posedenie v nej je doslova zážitkom. Niet sa čo čudovať, že je lákadlom najmä pre turistov. Komorné priestory, nástenné maľby a starožitnosti v podobe nábytku a historický porcelán, na ktorom ti naservírujú vybranú kávu či domáci koláčik – to všetko dýcha jedinečnou atmosférou. Na tomto mieste bude mať vaše rande poriadne elegantný nádych.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie