emočné prejedanie
Unsplash/Mahdi Chaghari, Emanuel Ekström

Emočné prejedanie trápi mnohé z nás. V chutnom jedle hľadáme útechu, odháňame ním stres či liečime traumy. Avšak je toto nevinné obaľovanie nervov naozaj v poriadku? Ako sa prejavuje a aké môže mať následky? To nám prezradila psychologička z online poradne ksebe.sk, Katarína Slováková.

Počula si už o jedení, ktoré je poháňané emóciami? Možno ho praktizuješ aj ty a ani si to neuvedomuješ. Psychologička, Katarína Slováková, nám vysvetlila, čo emočné prejedanie znamená, ako prebieha, koho sa týka, ale aj to, či môže byť pre človeka nebezpečné.

Jedenie ako forma vykúpenia

Čo je vlastne to „emočné prejedanie“? Odborníčka ho opísala nasledovne: „Predstavte si človeka, ktorý má nejaké ťažkosti. Zažíva stres, problémy vo vzťahu, osamelosť, v minulosti prežil nejakú traumu, má depresívne stavy, zažíva úzkosť a nič z toho z rôznych dôvodov nerieši. Respektíve rieši, ale nie efektívne, teda vhodne.“

Nastala neočakávaná chyba, prosím skontroluj vyplnené údaje, alebo skús neskôr.

Staň sa členom Odzadu PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.

Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
Nastala neočakávaná chyba, prosím skontroluj vyplnené údaje, alebo skús neskôr.
Platba
Tlačidlo späť
Visa logo
Mastercard logo
Trust pay
Registrovať a zaplatiť
Ikona zabezpečenia
Zabezpečené šifrovaním
Trust pay
Platobné operácie sa odohrávajú na zabezpečených certifikovaných platformách spĺňajúcich tie najvyššie PCI DSS štandardy bezpečnosti.
Zrušiť predplatné môžeš kedykoľvek. Súhlasím s poskytnutím predpaltného a bol som poučený, že odsúhlasením jeho poskytnutia strácam právo na odstúpenie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórie Life