dokonalé vlasy

Okrem kvalitnej vlasovej kozmetiky a správnej starostlivosti môžeš podľa kozmetickej dermatologičky Michele Green podporiť svoje vlasy aj zvnútra. Toto sú 4 doplnky stravy, ktoré tvojim vlasom dodajú potrebné živiny a vitamíny pre ich optimálny rast aj zdravý vzhľad. Dokonalé vlasy môžeš mať podľa portálu Cleveland Clinic naozaj rýchlo a jednoducho.

Krásne a dlhé vlasy nespadli z neba žiadnej z nás. O vlasy sa jednoducho treba starať nielen zvonka, ale aj znútra.

Vitamín B

Tento vitamín zohráva dôležitú úlohu pri raste vlasov, ale aj správnom fungovaní organizmu. Niektoré z nás však neuznávajú vitamíny vo forme tabliet, a teda je možné doplniť ho aj stravou, ako napríklad mäsom, rybami, orechmi, avokádom a pod.

Biosil

Na tento doplnok nedám dopustiť. V minulosti som mala dosť riedke vlasy a tieto vitamíny mi veľmi pomohli. Biosil je dostupný v každej lekárni, no ja odporúčam konkrétne Biosil plus od výrobcov Naturvita, ktorý má vysoký obsah vitamínov a minerálov.

Vitamín C

Vitamín C patrí medzi základné vitamíny, ktoré by mala užívať každá z nás bez ohľadu na to, či svojim vlasom venuje špeciálnu starostlivosť alebo nie. Podľa doktorky Dr. Green patrí tento vitamín medzi silné antioxidanty a je nevyhnutný pre zdravý rast vlasov.

Toho istého názoru je aj portál Cleveland Clinic, ktorý poukazuje na to, že vitamín C si môžeš doplniť aj jahodami, paprikou či citrusovými plodmi.

Železo

Ak ti v tele chýba železo, je veľká pravdepodobnosť, že ti vypadávajú vlasy. Ako som už vyššie spomínala, vitamíny nemusíš dopĺňať len formou tabliet, ale aj formou stravy. Železo nájdeš napríklad v šošovici, špenáte, brokolici alebo v tmavej čokoláde.

Doplnky stravy nie sú zázračný liek, ale v kombinácii s kvalitnou vlasovou kozmetikou a správnou starostlivosťou ti môžu pomôcť dosiahnuť krásne a zdravé vlasy. Nezabúdaj na to, že aj strava zohráva veľkú úlohu pre funkciu celého organizmu, a teda ak chceš mať krásne vlasy, musíš zlepšiť aj stravovacie návyky.

Zdroj: Forbes, Cleveland Clinic

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty