Pleť

Zdravá, žiarivá a čistá pleť je snom každej ženy. Akurát nie každá z nás je pripravená pre to niečo aj urobiť. Na začiatok stačí, keď prestaneš robiť tieto 4 veci, ktorými svojej pleti len škodíš.

Spanie s make-upom

Tento bod je natoľko očividný, že ti asi ani nemusím vysvetľovať, prečo to škodí tvojej pleti. Nech máš akýkoľvek krásny make-up, ktorý ti je ľúto dávať dole a chceš s ním chodiť ešte nejaký ten deň, nemala by si to robiť.

Upcháva ti to póry, počas spánku sa ti kozmetika do nich dostane ešte hlbšie a tvoja pleť doslova nebude môcť dýchať a regenerovať. Práve preto by si nikdy nemala spať s make-upom, pokiaľ snívaš o krásnej  a čistej pleti.

Nepravidelná strava

Častokrát stav tvojej pleti nezávisí od toho, ako sa stravuješ, ale naopak od toho, čo všetko neješ. Nečakaj, že budeš mať peknú pleť, pokiaľ sa stravuješ raz do dňa a aj to zješ len nejaký chlebíček s kávou.

Môžeš si dovoliť takmer čokoľvek ale hlavne jedlo, ktoré je bohaté na vitamíny. Do svojej každodennej pravidelnej stravy by si mala pridať aj zdravé tuky ako napríklad avokádo, olivový olej, orechy a podobne.

Málo spánku

Spánok je dôležitý nielen pre celé tvoje telo a správne fungovanie organizmu, ale aj pre tvoju pleť, pretože vtedy sa regeneruje. Ver mi, aj vďaka kvalitnému a pravidelnému 8 hodinovému spánku bude tvoja pleť vyzerať lepšie, než po tej najdrahšej kozmetike.

Špinavá obliečka na vankúš

Vankúše a obliečky na vankúše sú veľmi priaznivou pôdou na rozmnožovanie rôznych baktérií. Práve preto by si mala obliečky vymieňať minimálne raz do týždňa a hlavne vtedy, ak máš problematickú pleť. Toto by ti vedela potvrdiť akákoľvek skúsená kozmetička.

Okrem toho ma veľký vplyv na stav tvojej pleti taktiež aj stres. V tomto našom nedávnom článku si môžeš viac prečítať o jeho negatívnych účinkoch a o tom, ako by si ich mohla zmierniť. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty