Unsplash/Jon Ly

Niekedy žijeme vo vymyslenom svete plnom nereálnych predstáv o tom, ako by to malo fungovať. Pravda je však taká, že niekedy fungujú veci inak, než by sme chceli. A to musíme rešpektovať a zmieriť sa s tým.

Spísali sme pre teba 6 najčastejších omylov, ktorým často veríme, no v skutočnosti sú to nereálne predstavy o tom, aký je tento život. Nie vždy je to ružové.

Život nemusí byť vždy fér

Karma je zdarma a to čo urobíš, sa ti vráti niekoľkonásobne. Niekedy to však, bohužiaľ, neplatí a tí najhorší robia aj naďalej zlé veci bez akýchkoľvek následkov. A tí, čo sú celý život tými dobrými, sa musia popasovať s rôznymi problémami. Život nie je vždy fér, aj keď by sme si to veľmi priali.

Úspech nepríde zo dňa na deň

Ak si myslíš, že dnes niečo začneš a už zajtra sa dostaví úspech, budeme ťa musieť sklamať. Zo dňa na deň zázračne neschudneš, ani sa nenaučíš hrať na hudobnom nástroji a dokonca sa z teba zázrakom nestane niekto iný. Pomaly ďalej zájdeš a musíš byť trpezlivá. Nevzdávaj to však, pretože úspech sa môže dostaviť už čoskoro.

Príležitosti ti nepadnú pred nos

Niekedy sa budeš musieť snažiť sama a budeš musieť hľadať pracovné či osobné príležitosti. Ak budeš čakať so založenými rukami, len zriedka sa stane zázrak a ponuka príde za tebou. Nemárni takýmto čakaním svoj drahocenný čas a keď niečo chceš, choď si za tým. Aj za cenu neúspechu.

Niekedy ťa ľudia nemusia mať radi

Ak ťa niekto nemá rád, je to úplne v poriadku, nemusíš predsa vychádzať so všetkými ľuďmi. Taktiež by ťa nemalo zaujímať, čo si kto o tebe myslí. Ak ťa niekto ohovára alebo ti závidí, nenechaj sa tým rozhodiť. Život takýchto ľudí je veľmi smutný a musia riešiť niekoho iného, aby nadobudli pocit zadosťučinenia.

Materiálne veci ťa nemusia urobiť šťastnou

To, že tvoju kamošku poteší nová kabelka, neznamená hneď, že to musí urobiť radosť aj tebe. Nelipni toľko na materiálnych veciach a radšej si užívaj chvíle so svojimi najbližšími. Zbieraj zážitky a keď to bude možné, cestuj. Nové oblečenie sa ti zoderie alebo roztiahne, no spomienky, ktoré získať pri spoznávaní nových miest, ti ostanú a nik ti ich nevezme. A takéto veci ťa môžu urobiť oveľa viac šťastnejšou ako niečo hmotné.

Niektoré veci sa ti možno nepodarí zmeniť

Aj keď by si veľmi chcela, na niektoré veci nebudeš stačiť. Možno sa ti nepodarí presvedčiť niekoho o tom, aby začal žiť udržateľne alebo že odpad by mal triediť. S niektorými ľuďmi jednoducho nepohneš a nemala by si sa kvôli tomu trápiť. Dôležité je, že si sa o to aspoň pokúsila. Koniec koncov, prvoradé je to, aby si robila všetko tak, ako to vyhovuje tebe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife