Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Poznáš to, stretneš starého známeho a pri lúčení si poviete: ,,veď si napíšeme“, alebo ,,musíme už skočiť na kávu“ a prejde deň, dva, týždeň, mesiac a nič. A takto som ja, krava, čakala aj na chlapa, keď sa mi páčil. On mal svoje „veci“, „vybavovačky“ a ja som čakala, kedy prídem na rad. Áno, povieš si naivka, lenže láska s nami zametá ako chce, ale neskôr príde vytriezvenie.

Zvykla som naletieť ľuďom a ich výhovorkám, ak mi chceli vysvetliť svoje podivné správanie voči mne.  Alebo to bolo tým, že som chcela uveriť ich klamstvám, aby som nezostala sklamaná? Sama neviem, ale uvedomila som si, že čím viac som niekomu odpustila jeho lož, tým viac som bola sklamaná. Čím viac som klamala samú seba, že takto to má byť, tým viac som bola klamaná.

tumblr_n01r48wxl61srtaqzo1_5401foto: tumblr

Preto som sa rozhodla s tým prestať.

Prestala som dekódovať správy a čítať medzi riadkami, pretože ľudia, ktorým ma mne záleží, mi vždy budú vravieť všetko na rovinu. Prestala som čakať na ľudí, ktorí mi príliš veľa nasľubovali a urobili z toho veľmi málo. Naučila som sa nechať hovoriť činy za seba. Prestala som robiť výnimky, kvôli ľuďom, ktorí nespravili výnimku pre mňa. Prestala som chodiť mimo svojej cesty, keď to bolo výhodné len pre nich.

Prestala som tu byť pre niekoho, kto tu nebol pre mňa, keď som to najviac čakala. Prestala som sa ozývať ľuďom, ktorí sa mi ozvali, len keď ma potrebovali. Prestala som si myslieť, že ľudia reagujú na moju láskavosť láskavosťou. Prestala som si myslieť, že ľudia môžu byť až tak zaneprázdnení, aby mi napísali aspoň slovo (všetko je o prioritách). Prestala som veriť opitým slovám, ktoré stratia svoj význam, keď príde vytriezvenie. Prestala som byť naivná a začala som byť viac racionálna.

Prestala som si komplikovať život zbytočným analyzovaním môjho správania a myšlienkami na to, čo som zas spravila alebo povedala zle, že sa mi dotyčný neozýva. Uvedomila som si, že ten kto chce, nájde si spôsob, ako byť so mnou a kto nie, nájde si dôvody, prečo so mnou nebude. Je to jednoduché.tumblr_muq4gnumpn1srtaqzo1_500foto: tumblr

Tým, ktorým na tebe záleží, ti to dokážu, povedia ti to, presvedčia ťa o tom. Ten, kto ťa nemiluje, bude s tebou len vtedy, kedy mu to vyhovuje, keď potrebuje tvoju lásku, a potom na teba zabudne.

Tí, ktorí chcú byť v tvojom živote sa budú snažiť zostať s tebou v kontakte, budú si pamätať udalosti a narodeniny bez toho, aby od teba niečo chceli. Tí, ktorí nechcú byť v tvojom živote, zostanú v zóne medzi cudzincami. Nie je nič medzi. Sú buď s vami alebo proti vám, buď ťa milujú alebo nenávidia, buď im na tebe záleží, alebo si im ukradnutá. Buď sa snažia byť súčasťou tvojho života, alebo nie. Buď si hľadajú spôsoby byť v tvojom živote, alebo dôvody prečo nebyť.

Môj čas je vzácny, preto ak so mnou nechceš byť, nezavadzaj ostatným, ktorí budú za moju prítomnosť vďační.

Foto: digipulse.tumblr.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife