Zamilovaný pár
Instagram/lostitalianos

Čakáš na to celý čas, ani si neverila, že to môže prísť, a že sa to môže stať práve tebe. Áno, aj tebe! Každý z nás si zaslúži lásku v akejkoľvek forme. Dobre ale vieme, že teraz nehovoríme o láske k rodine, či k domácim miláčikom. Jasné, že ide o lásku k mužovi. Roky čakania, prebdené noci, strach, plač … a potom príde pán dokonalý. Už len jeho vzhľad ťa dostane. Alebo že by nie?

Prvé rande, predtým písanie – rozumiete si, ale niekde v hĺbke duše cítiš, že ťa až tak nepriťahuje. Nevadí, povieš si, veď za pokus nič nedám. A tak sa stretnete, rozhovor prebieha prirodzene, je gentleman, napíše ti, či si prišla po stretnutí v poriadku domov. Tebe to lichotí, ale necítiš sa „v tom“ byť až tak na plných 100 %. Kde je chyba? Čo sa deje?

Nie je to tvoj typ? Nie je až taký krásavec, akého si si vysnívala? Často to býva tak, že z krásavca sa ukáže človek, ktorý je síce fyzicky krásny, ale jeho charakter a duša je už na tom trochu horšie. Razom je tak po kráse, ktorú sme dovtedy slepo vnímali. Proste jej niet.

Aký je recept na lásku?

Potom však príde človek, ktorý je pomerne nenápadný, nudný, nepripadá ti vôbec príťažlivo. Ale jeho srdce je tak dobré a čisté, až sa doňho zamiluješ. Celým svojím ja a to kvôli tomu, aký je svojím bytím a konaním. Pretože krása po rokoch pominie.

Možno práve ten dobrák stojí za to, aby si mu dala šancu. Už od detstva pozeráme v TV rozprávky, kde je princ na bielom koni neskonale krásny, múdry. A keď sa to nestane nám, sme sklamané, lebo náš vzťah/život nedopadol tak, ako v tej rozprávke. Iskra je síce dôležitá, ale nie je to všetko. Opora, čestnosť, ľudskosť, hrejivé slová, úprimnosť, komunikácia, pochopenie, pocit, že jeden pri druhom stojíte. To je skutočný recept na lásku.

Časom to pochopí každá, ktorá pozerala hlavne na vzhľad a z iskier ostávala len sklamaná. Vzťah by mal byť postavený predovšetkým na priateľstve. Musíš sa vedieť na druhého spoľahnúť, že ťa podrží a pochopí.

A ak sa ráno zobudíš strapatá, bez mejkapu a vedľa teba leží človek, ktorý ťa chápe a netrápi ho tvoj vzhľad, zdáš sa mu krásna aj v takomto „stave“, má sto chutí ťa aj takúto vybozkávať, vyobjímať a vlastne ty jeho tiež, robíte spolu mnoho vecí, alebo aj nerobíte, ale vzájomne sa podporujete v ťažkých chvíľach, pričom si nevyčítate drobné blbosti – to je to pravé.

Ak však chceš mať priateľa za každú cenu, nerob to. Nedávaj sa s ním dokopy, lebo ublížiš najmä sebe. V tom prípade buď úprimná a radšej to stopni na začiatku, nezaslúži si to ani jeden z vás.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating