stocksy.com

Niekto sa pri tomto nadpise môže zasmiať. Veď čo je to, ak celý víkend nepozrieme, ako sa majú naši priatelia, známi, osobnosti alebo ľudia, ktorých sme náhodne followli a vlastne ich vôbec nepoznáme? Kto má instagram vie, že to nie je jednoduché len tak byť „off“, ak máte celý víkend po ruke wifi a za pár sekúnd si môžte pozerať instastories alebo len tak scrollovať fotky. 

Avšak ak trávime každý deň na instagrame, dobre vieme, že nemáme problém byť tam i niekoľko hodín, ak sme našli niečo zaujímavé, alebo jednoducho „len tak“ stalkujeme ľudí, chceme byť ako oni a… a tu nastáva ten problém. Je dokázané, že instagram má na nás zlý vplyv, pretože sa začneme porovnávať s ľuďmi, ktorí každý deň pridávajú úžasné fotky miest, ktoré navštívili, chutné jedlá, ktoré zjedli a my sa pýtame, skadiaľ sakra majú toľko peňazí a prečo nemôžeme byť aj my takí skvelí, pekní a obľúbení.

stocksy.com

Dámy a páni, áno, volá sa to depresia a závisť. Možno si povieš, že preháňam, ale nemáš niekedy aj ty ten pocit, že akonáhle pozrieš celý instagram, chceš sa zmeniť, chceš byť krajšia, chceš pridávať posty a hovoriť, ako ti je skvelo? Je fajn, ak vieš, ako využiť toto médium. Instagram je plný rôznych zaujímavosti, skvelých fotiek šikovných ľudí a nájdeš tam množstvo inšpirácií. Len musíš prísť na to, ako to využiť správne a netrpieť pre to pocitom menejcennosti.

Tak aké to teda bolo, keď som vypla instagram na víkend? Bolo to skvelé, no niekedy i ťažké. Je jasné, že ak na víkend vypadnete na chatu, vtedy si ani nebudete moc uvedomovať, že vám internet chýba, no stráviť celý víkend niekde, kde nemáte problém pripojiť sa na wifi a len tak prezerať instastories, bolo trochu ťažké. Bola som doma, vonku pekne a mala som pár plánov. Avšak mojou hlavnou „úlohou“ bolo oddychovať a nevyužívať internet. Už som nemusela fotiť, čo nové som si kúpila, akú bylinku som zasadila alebo čo dobrého som jedla. V sobotu poobede ma ešte celkom zaujímalo, čo kto robí, kde kto je a dosť ťažké to bolo ignorovať v sobotu v noci, kedy každý pridáva instastories, ako je im skvelo na párty. Úprimne by som čakala, že to nezvládnem a len tak so zvedavosti sa pozriem. No úprimne? Nezaujímalo ma to. Bola som rada za rodinu okolo mňa, za pár priateľov, s ktorými som pokecala na dobrom pive a celé to bolo veľmi milé a hlavne „offline“.

stocksy.com

Zvládla som to, že som nevidela, čo moja kamoška mala na obed alebo na akej fajnovej akcii boli moji priatelia. Možno sa zdá, že je to smiešne a vlastne celé hlúpe, čo tvrdím aj ja, keďže sa naozaj snažím sociálne siete minimalizovať, no skúste nevedieť o tom, ako sa má ten druhý.

Skúste to, stojí to za to.

Žite vlastné životy.

Offline. Tu a teraz. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife