Pár na pláži, zlomené srdce

Neklamala by som, keby som povedala, že každý sa s rozchodom vyrovnáva inak. Môžeš mať aj 60 rokov, deti a stále budeš mať zlomené srdce zo stredoškolskej alebo vysokoškolskej lásky. Nie je to ani tak o láske, než o osobe, ktorá ti ten pocit dávala a zo sklamania, ktoré potom spôsobila.

Láska prichádza skrz drobnosti, ktoré si často ani neuvedomujeme.

Láska nepríde plánovane, nezobudíme sa a nepovieme si: „Dnes ho ešte neľúbim, ale zajtra už budem“. Príde, keď ju nečakáme. Možno príde, keď sa začnete rozprávať o škole a odrazu zistíte, že ste strávili niekoľko hodín spoločným rozhovorom a prešli ste všetkými možnými témami. Láska príde pomocou iskier, ktoré cítiš, keď sa ťa dotkne a ty už iba vieš, že pomaly padáš. Nie pre nič za nič sa hovorí „I fell in love“.

A keď to skončí, po všetkej láske ti ostane už iba hnev. Iba ten ti mohol ostať, aby si vydržala tú bolesť. Hnev na to, ako ti klamal, ako ťa sklamal a ako ti nechal zlomené srdce.

Hneváš sa, pretože ti na začiatku sľúbil lásku. Pretože na niečo sa tá láska, ktorú si k nemu cítila, musela premeniť. Hneváš sa, pretože mal pred tebou tajnosti, a tak si bola nútená byť paranoidnou. Pretože ty si z toho vyšla ako tá zlá. Hneváš sa, pretože si si asi miliónkrát hovorila: „Toto je rodina do ktorej chcem patriť,“ a on to všetko zrušil jednou jedinou správou a spôsobil milión preplakaných nocí.

Nešlo o to, ako dlho váš vzťah trval, ale ako bolí zlomené srdce.

Takže, áno, všetky tieto emócie k nemu, si premenila na hnev. Hlavne preto, aby tie preplakané noci netrvali viac, ako niekoľko mesiacov pri myšlienke, že ty si sa pre neho vzdala takmer istej budúcnosti, ale on? On sa vzdal teba.

A tak si sa musela znovu učiť ľúbiť a veriť, že ťa ten druhý neopustí, keď ho budeš najviac potrebovať. Učíš sa doteraz. Takže, pre toto všetko, keď okolo teba prejdem, nepozdravím sa. Je mi jedno, kto mi povie “Takto ubližuješ len sama sebe, keď mu neodpustíš”.

Nie, toto je len môj spôsob, ako som si liečila zlomené srdce.

Nemyslite si, že neviem odpúšťať. Viem odpúšťať a robím to rýchlo, ale robím to pre ľudí, ktorým záleží na mne a nie na tom, aby len mali “čisté svedomie”.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating