freepik.com

Boli ste ešte dievčatá, keď ste spolu všetky tri kamarátky našli svoje prvé lásky. Všetko bolo ružové, dokonalé a dúfali ste, že na celý život. Ale nič netrvá večne. Tvoje kamarátky zažili prvé rozchody, no tvoj vzťah trval naďalej… Bolelo ťa vidieť ich smutné a zničené tváre, trpela si s nimi.

pexels.com

Prečo rozchody tak bolia?

Na začiatku je všetko také bezchybné a pekné, veríš v lásku na celý život, nepripúšťaš si, že raz nastane koniec… si jednoducho zaslepená láskou. Po čase sa ti začnú otvárať oči, stále si zamilovaná, ale už nemáš na tvári ten zamilovaný úsmev, ktorý sa tak ťažko skrýva. No netreba ho vôbec skrývať a hanbiť sa zaň, je to úplne prirodzené. A keď pominie, ver tomu, že ti bude za ním ľúto. O vzťah sa treba starať, a ak jeden z partnerov už nemá záujem sa oň starať, potom to príde, to čoho sa každý tak bojí, to čo patrí k životu. Koniec, rozchod, ticho, smútok, slzy…

pexels.com

Ty si rozchod ešte nikdy nezažila, no uvedomuješ si, že tvoj štvorročný vzťah už nestojí za veľa. Blíži sa koniec? Koniec prvej veľkej lásky? Keď sa teraz pozrieš na tvoje, už s rozchodom vyrovnané, kamarátky, chceš vedieť aké je to byť znova slobodná. Chceš znova okúsiť slobodný život, aký si žila kedysi. Život, ktorý ti začal zrazu chýbať.

pexels.com

Ak by si bola vo vzťahu šťastná, nerozmýšľala by si nad slobodným životom. Sama vieš, že nie je správne zotrvávať v rozpadávajúcom sa vzťahu. Ale ty máš strach. Strach z rozchodu. Strach z toho, čo bude ďalej. Ale ty si silná a všetko zvládneš. Ja ti verím a je načase, aby si si začala veriť aj ty. Život je krátky na to, aby si sa trápila, preto rob to, čo ťa robí šťastnou, napĺňa ťa. Jednoducho rob to čo chceš. Je to tvoj život, tak ho ži podľa seba.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating