Pexels/Daria Shevtsova

Určite s nami budeš súhlasiť, že rešpekt je vo vzťahu rovnako dôležitý ako láska alebo úprimnosť. Ako zistíš, že váš vzťah v tomto smere nefunguje tak, ako by mal a tvoj priateľ ta nerešpektuje dostatočne?

Toto je 9 najčastejších znakov toho, že rešpekt sa z vášho vzťahu vytratil a tvoj frajer je s tebou len preto, že mu to vyhovuje. Je dôležité, aby si mu niečo podobné netolerovala a aby si mu povedala, ako sa cítiš. Ak svoje správanie nenapraví, možno bude lepšie, ak sa s ním rozídeš a nájdeš si niekoho, kto ťa rešpektovať bude.

Využíva tvoju lásku vo svoj prospech

Koľkokrát od teba chcel, aby si niečo urobila? Tiež pri tom použil vetu „Ak ma miluješ, tak…“? Jemu vyhovuje, že si ho zatiaľ neprekukla a robíš všetko pre to, aby bol pri tebe šťastný. Ak to ale začne preháňať a využíva ťa takmer na všetko, mala by si s tým prestať.

Zraňuje ťa

Vážne si myslíš, že by ťa niekto dokázal raniť, ak by ťa miloval a rešpektoval? Určite sa ti stáva, že urobí alebo povie niečo, čím ti ublíži a pritom si dobre uvedomuje, čo urobil. Nie je normálne, aby si sa v plnohodnotnom vzťahu cítila viac zle ako dobre.

Chce, aby si sa zmenila

Zrazu mu začala vadiť tvoja postava, spôsob upratovania, jedlo, ktoré varíš alebo si nájde niečo vlastné. Ak by ťa rešpektoval, nechcel by od teba, aby si sa zmenila. Rešpektoval by to, aká si a maximálne by ste sa o tom spolu porozprávali. Ak ti ale dáva ultimátum, že ak sa nezmeníš, tak ťa opustí, predbehni ho a odíď prvá.

Neprihliada na to, čo chceš ty

Kompromisy mu nehovoria nič a robí veci aj za tvojím chrbtom. Niekomu sľúbi, že za neho niečo urobíš, no ani sa neunúva vopred ti to oznámiť. Prípadne vymyslí program bez toho, aby sa ťa opýtať, či si nemala v pláne robiť niečo iné.

Nepočúva ťa

Ak mu niečo rozprávaš, je duchom niekde inde a nepočúva ťa. Ide o výrazný znak toho, že ťa nerešpektuje. To už mu naozaj nestojíš ani za to, aby ťa vypočul, keď potrebuješ poradiť?

Flirtuje s inými

Flirtuje s inými ženami a ani sa nesnaží to skryť. Robí to dokonca aj priamo pre tebou, keď ste niekde spolu. Dúfam, že sa máš dostatočne rada na toľko, aby si niečo takéto netolerovala.

Nie je k tebe úprimný

Sem-tam zaklame, inokedy ti niečo zatají alebo si to prispôsobí tak, aby to vyhovovalo jemu. Úprimnosť je dôležitým aspektom zdravého vzťahu. Ak sa vytratí, nemôže to fungovať ďalej.

Nedodrží to, čo sľúbi

Povedal, že nakúpi, no nenakúpil? A neurobil ani nič iné, o čo si ho poprosila? A ty si pritom rátala s tým. Čoraz častejšie sa stáva, že svoje sľuby nedodržuje a nájde si len chabú výhovorku, ktorou chce ospravedlniť svoje správanie.

Nechce tráviť čas s tvojou rodinou

Ak má tráviť čas s tvojou rodinou, tvári sa ako zbité zviera, ktoré týrajú. Ak to je možné, oblúkom sa im vyhýba. Ak by ťa rešpektoval a bral by ťa vážne, aspoň by sa snažil o to, aby s nimi vychádzal. Takto je to pre neho oveľa jednoduchšie.

Robí niektorú z týchto deviatich vecí aj ten tvoj? Vieš, čo máš robiť. Nečakaj a rieš to!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating