Nehanbím sa to priznať, milujem každoročné prehliadky Victoria’s Secret. Nie kvôli značke, ani kvôli podprsenkám. Skôr preto, že VS úplne redefinuje všetko, čo doteraz módne prehliadky znamenali.

Svet modelingu nie je taký skvelý, ako sa amatérovi môže vzdať. Život modelky je o množstve osamelosti a izolácie od okolitého sveta. Síce veľa cestuješ, no cestuješ sama. Musíš vyzerať dobre v každej sekunde. Niet sa čo diviť, že mnohé modelky vyhoria skôr, než majú vôbec 20.

Pri Victoria’s Secret mám však akýsi príjemnejší pocit. Aj keď viem, aké sú ženy a že pod povrchom sa skrýva určite mnoho problémov, VS je istým spôsobom ako rodina. Ak si si totiž všimla, značka sa o svoje dievčatá naozaj stará úplne iným spôsobom. Dievčatá trávia veľa času spolu, cestujú spolu a stretávajú sa aj mimo práce. Keď v roku 2014 Cara Delevingne nebola pozvaná a média za to vinili jej „nafúknuté bruško“, Ed Razek z Victoria’s Secret ju osobne pozval na prehliadku a ukázal tak novinárom stredný prst. Koľko dizajnérov v prostredí módy by sa takto postavilo za kritizované dievča?14566498_226032891166628_6108469455224832000_nfoto: Instagram

Prehliadky Victoria’s Secret nie sú o spodnom prádle, ale o dievčatách.

Na sociálnych sieťach značka neustále prezentuje dievčatá aj z ich osobnej stránky – či už je to marketing alebo nie, je veľmi príjemné, keď vidím, že aj tieto navonok dokonalé dievčatá sú obyčajné ľudské bytosti, rovnako ako ja.

Aké to musí byť pre takú modelku, keď je roky súdené len za jej zovňajšok a zrazu má možnosť svetu ukázať, čo sa skrýva pod pozlátkom? A aké to musí byť pre obyčajné dievča, ktoré má pri pohľade na dokonalé pozlátko pocit vlastnej nedostatočnosti a potom zrazu zistí, že to dievča prežíva úplne rovnaké problémy, ako aj ona.

A koľko značiek si môže povedať, že ide aj pod povrch. A presne toto sú dôvody, prečo žiadnu prehliadku VS najbližšie roky nevynechám.

titulná foto: Victoria’s Secret

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista