Unsplash/Alireza Esmaeeli

Rovnako ako ženy, aj muži sú zvláštne stvorenia. Občas im nerozumieme, inokedy sa s nimi hádame a niekedy sa ich bojíme. Strach môže byť, prekvapivo, dôležitý faktor pri tom, či si zadaná, alebo nie.

Dnes ti predstavíme pár vecí, ktorých sa pri mužoch bojíš a kvôli tomu si nezadaná.

Ich nezávislosť

Toto platí aj na niektorých mužov – boja sa žien, ktoré sú nezávislé. Tento faktor je dôležitý, preto ho netreba vylučovať. Nezávislosť mužov je veľmi diskutovanou témou, pretože keď sa o seba dokážu postarať sami, nepotrebujú nikoho. Ty však musíš pochopiť, že žena a muž sa vedia dopĺňať. Chlap ťa potrebuje – nezáleží na tom, či je zabezpečený, alebo nie.

Ich (niekedy) zadné dvierka

Tejto „veci“ sa môžeš obávať hlavne vtedy, ak si ju už niekedy zažila. Bola si vo vzťahu s mužom, ktorý ti nikdy nepovedal, ako na tom ste. Nechával si zadné dvierka, pretože stále čakal, že príde niečo lepšie. Takto to ale v živote nefunguje – zameraj sa na mužov, ktorí takéto dvierka nemajú.

Ich žiarlivosť

Samozrejme, táto mužská vlastnosť je odstrašujúca, pretože žiadna žena nechce byť vo vzťahu s mužom, ktorý žiarli príliš. Ak máš, alebo ak budeš mať niekedy vzťah, dôležité je, aby bol založený na dôvere a mal od začiatku nastavené hranice – aj čo sa týka žiarlivosti.

Ich narcizmus

Ženy, ktoré majú problém so sebavedomím, sa môžu báť práve týchto typov. S chlapmi, ktorí sú príliš narcistickí a potrebujú stále počúvať reči o tom, akí sú úžasní, talentovaní a nádherní, sú vzťahy veľmi ťažké.

Ich kontrolovanie

Podobný bod ako pri žiarlivosti – ak si raz chodila s mužom, ktorý ťa mal v „zlatej klietke“ a nič ti nedovolil (iba pod jeho kontrolou), môžeš byť z mužov vystrašená. Je to normálne, no tu je tiež podstatné si uvedomiť, že nie všetci muži sú rovnakí. Existujú aj takí, ktorí ti doprajú voľnosť, pretože je nutná.

Ich spôsob zlomenia srdca

Najčastejší dôvod, prečo sa môžeš báť mužov. Možno si single práve kvôli tomu, že sa bojíš zlomeného srdca. To je však ten risk, ktorý vzťah prináša – nikdy nemáš istotu, že s tebou muž zostane navždy. Musíte si navzájom dôverovať. Iba vtedy budeš mať pekný vzťah.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating