Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Muži, muži. Čo s vami, keď od prírody ste lovci a my vaše koristi! Vy už viete ako na nás. Ako sa nám prihovoriť a pozvať nás von tak, aby sme nemali to srdce vás odmietnuť. My ženy nakoniec súhlasíme a za jedno rande predsa nič nedáme. Alebo dáme? Ako je to naozaj?

Každá jedna z nás máme isté kritéria, kedy si povieme: s týmto mužom to risknem a uvidíme, ako bude prvé rande prebiehať. Očakávania? Žiadne. Niekedy je to prvé a posledné rande zároveň.

Dohodneš sa s ním na 17:00. Vraj príde po teba na aute a vezme ťa na kávu. Ty si 2 hodiny predtým žehlíš vlasy, hľadáš riasenku, ktorú si požičala a nevrátila tvoja sestra a stojíš pred zrkadlom, čo si obliecť na prvé stretnutie. Nič vyzývavé, ale ani prehliadnuteľné. Dávaš do toho všetko no zároveň nič. Keď si už ako tak so sebou spokojná a zmierená – lebo lepšie to už nebude, pozrieš na hodinky a vravíš si: Som zvedavá, či bude meškať alebo si to hneď na začiatku pokašle. (Veď si predstav, že by tak meškal pri tvojom pôrode, keď ho potrebuješ a do smrti by si mu vyčítala, že je nezodpovedný tatko!)

Takže páni, na toto si DÁVAJTE POZOR!

Chalanko príde presne, asi už nejaké to prvé rande má za sebou tak vie, čo a ako. Prídete spolu do kaviarne, on ti podrží dvere, pomôže vyzliecť bundu, odsunie stoličku a usadí ťa. ÁNO, TAK BY TO MALO VYZERAŤ. (Prosím, aspoň na prvom rande zahrajte túto scénku, nech si pomyslíme, že gentlemani nevymreli.)

Prvé rande prebieha štandardne. Obaja sa bavíte, smejete sa, spoznávate sa. Je to vaše kľúčové stretnutie, na základe ktorého sa rozhodne, či sa ešte uvidíte. Večer sa blíži ku koncu a prichádza – PLATENIE. Tak aby sme uviedli túto vec na prvú mieru…

Milí muži, vieme, že ste slušne vychovaní a tak chcete zaplatiť za nás. ALE, keď povieme: „Ale nie nie, ja si zaplatím. Si zlatý, to nemusíš.“ Tak nás neprehovárajte 3 hodiny, lebo nám to začne byť trápne. Keď si chceme za seba zaplatiť, nechajte nás. Možno sa viac neuvidíme a ten pocit, že sme vám niečo dlžné je na prd!

Čo na to chlapi?

„Všetko je o vzájomnej dohode. Myslím si, že dievča by to hlavne nemalo automaticky očakávať. Na prvom rande by si mal platiť každý sám. Dievča tak nemusí mať pocit, že je niečo dlžné a že sa kvôli tomu musia ešte aspoň raz stretnúť, aby mu to vrátila.“ Matej S. (28)

„Čo si myslím o tom, ak by žena chcela platiť na prvom rande? No určite nie. Nedovolím jej to. Skôr sa to vždy snažím urobiť tak, že idem objednať ešte nejaký dezert, alebo niečo na záver a hneď to aj zaplatím. Myslím si, že to prvé rande je o detailoch, je to také prvé „oťukávanie sa“, spoznávanie a žene imponuje, ak je muž galantný, pozorný a milý a či ju rozosmeje. Žena má byť ozdobou svojho muža, nie mecenáš.“ Martin J. (22)

„Tak prvé rande. Spoznávanie sa dvoch neznámych ľudí. Od prvého rande by nemal nikto nič očakávať. Čiže nevidím v tom nič zlé, keď si každý zaplatí za seba alebo to zaplatí chalan ako pravý gentleman s tým, že navrhne aby na ďalšom rande platila partnerka. Ak súhlasí, chalan ma isté ďalšie rande. Ale všetko záleží na tom, ako sa pri sebe tie dané osoby cítia. Keď sa niekto na rande dobre necíti, tak si zaplatí svoje a chce pokoj.“ Ján N. (21)

Takže, stručný návod?

Muž si vytiahne peňaženku a poprosí účet. Ak žena nič nehovorí, nenamieta – zaplatí muž. (Sú ženy, ktorým sa páči ak kávu zacvaká chlap a sú ženy, ktoré sa chcú cítiť dlžné a po odchode z kaviarne povedia: „Nabudúce platím ja. Ďakujem že si to zaplatil.“) Ak žena chce za seba zaplatiť, nechajte ju. Nie je vylúčené, že to bolo posledné rande s ňou. Len sa nechce cítiť závislá.

Každá sme iná, ale nechajte nám slobodnú voľbu zlatíčka. 🙂

photo: nainen.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating