Ako prekonať ťažké obdobie v živote?

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Na úsmevných chvíľach záleží rovnako ako na tých menej príjemných. Tie ťažšie momenty či obdobia ale často trvajú dlhšie, než by sme si priali. V takých prípadoch sa nesmieš vzdávať, i keď táto veta znie skôr ako klišé. V tomto článku si prečítaš 5 tipov ako to nevzdať. S nimi prekonáš každé ťažké obdobie.

Ako prekonať ťažké obdobie?

Rozprávaj

Určite si už veľakrát počula, že vtedy, keď nemáš chuť sa rozprávať, mala by si urobiť presný opak. Tvoje okolie, ktoré ťa má rado, by ti nikdy nechcelo zle, a práve preto by si sa mala vyrozprávať. Možno to zmierni tvoje aktuálne pocity, možno nie, no hlboko v tvojom podvedomí sa ti uľaví aj bez toho, aby si to vnímala. Keď sa voči svetu uzavrieš, bude to len horšie.

Zameraj sa na to dobré

Vo chvíli, keď už definitívne strácaš akúkoľvek nádej, musíš si pripomenúť, čo dobré tu zostalo. Bolesť raz prejde a ty budeš ľutovať, že si stratila čas, ktorý sa dal využiť úplne inak. Rozišiel sa s tebou chlap? TAKTO to prekonáš. Vezmi si z toho nielen negatíva, ale aj pozitívne myšlienky. I keď to nie je ľahké, ty to určite zvládneš.

Ako prekonať ťažké obdobie v živote?
zdroj: Pixabay/ju_sajjad0

Záľuby

Venuj sa svojim koníčkom. Ak žiadne nemáš, hľadaj, kým si nájdeš niečo, čo je „ušité“ priamo pre teba. Najčastejšie a celkom spoľahlivé sú záľuby ako kreslenie, šport, čítanie kníh, DIY doma, ale aj rôzne iné druhy umenia a podobne. Týmto spôsobom sa aspoň trochu odreaguješ, no čo je hlavné – vypneš a vyčistíš si hlavu.

Vyhýbaj sa ľuďom, ktorí ti ublížili

Ako sa hovorí, zíde z očí, zíde z mysle. Je to overená fráza, ktorá stojí za všetky drobné. Nič lepšie ti už nikto neodporučí.

Nestresuj sa tým, čo nemôžeš zmeniť a ľudí teda rozhodne nedokážeš zmeniť. Radšej sa vyhni tým, ktorí ti napáchali neplechu. Ak sa budete stretávať, neveští to nič dobré. Ľudia, ktorí ťa ranili patria do tvojej minulosti. Tak si len zbytočne budeš pripomínať bolesť, ktorú si si prežila.

Ako prekonať ťažké obdobie v živote?
zdroj: Pexels/NEOSiAM 2024+

Pozri sa na vec z druhej stránky

Skús porozmýšľať, či ti stojí za to naťahovať túto smutnú dobu na dlhšie, ako je potrebné. Len ty si tvoríš svoje šťastie a budúcnosť. Zameraj sa v prvom rade na seba a snaž sa dopriať si lepší deň či už pozitívnym myslením alebo niečím, čo ti urobí radosť. Tiež sa nezabudni pravidelne pozerať na pozitívne citáty, ktoré ťa prinútia zamyslieť sa nad šťastím. Niekoľko nájdeš aj TU.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife