Photo by Kevin Laminto on Unsplash.com

„Zápor lásky je v tom, že i keď človek niekoho miluje, nemusí byť s ním ešte šťastný.“ – Ferdinand August Bebel

Rozchod nie je príjemná vec za žiadnych okolností. Či si zažila jeden alebo sa opakovali, vždy boleli rovnako. Nezáleží ani na tom, koľko máš rokov.

Ak prežívaš rozchod, pomôže ti, keď svoje pocity vyjadríš.

Obdobie, ktoré práve prežívaš, nie je najkrajšie. Vždy som si myslela, že s každým ďalším rozchodom to bude bolieť menej. Že sa z toho dostanem a naučím sa, ako sa cez to preniesť. Nič mi však nepomáhalo a tak som to zo seba musela dostať inak.

Všetky spomienky, ktoré som mala, som vyjadrila nejakým spôsobom. Ani tebe nemusí záležať na tom, čo vieš lepšie a čo vieš horšie. Stačí, ak si nájdeš niečo, pri čom zo seba uvoľníš smútok. Nepôjde to hneď, bude to postupné, no o to viac trvácnejšie. Žiadne dobré veci neprišli rýchlo, na tie dobré veci si musíš počkať.

Či už začneš s písaním a všetko, čo by si chcela povedať, napíšeš, je to jedno. Či už všetko, čo ti nedá spávať a myslíš na to, nakreslíš, bude to v poriadku. Či už začneš tancovať a odovzdávaš tomu dušu, je to na tebe. V dnešnej dobe existuje toľko spôsobov, že nebudeš vedieť s čím začať skôr.

No odpovedz si sama pre seba, chceš to dusiť v sebe? Skôr či neskôr by si to mala dostať von. Ukázať svetu (alebo len samej sebe), čo všetko dokážeš.

Že napriek tomu, ako veľmi ťa tvoje srdce bolí, žiješ ďalej. Miluješ ľudí rovnako, ako predtým, len opatrnejšie. Si vzácna, prečo by si sa mala trápiť?

Jedným rozchodom nič nekončí, pokračuješ ďalej. Tvoji priatelia potrebujú kamarátku, tvoja mama potrebuje dcéru a ty potrebuješ byť v poriadku.

Je správne cítiť sa zlomená, no o to lepšie je, ak nájdeš spôsob na to, ako dostať smútok von.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating