thoughtcatalog.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ak ťa zaujal názov tohto článku a rozhodla si sa ho prečítať, pravdepodobne budeš skôr introvertný typ osobnosti. Už ako dieťa si rada neustále nad niečím premýšľala a cítila si sa lepšie v užšom kruhu ľudí. Priateľov si nemala veľa, vedela si však, že ide o tie správne osoby. Najlepšie ti aj tak bolo osamote, len ty a tvoje myšlienky, sny, túžby. Niekoho by takáto predstava ubíjala, ale pre teba to bolo synonymum pokoja a istoty.

Čas plynul a ty pomaličky dospievala. Stala sa z teba mladá žena, ktorá si už stihla preskákať kadečím. Mnohokrát si bola nútená opustiť svoju komfortnú zónu, čo postupne malo vplyv aj na vývoj tvojej osobnosti. Škola, práca, priateľstvá, vzťahy, každodenný život… Dostala si sa do bodu, kedy ti komunikácia prestala robiť problémy. Dnes predstúpiš pred plnú miestnosť a bez problémov prednesieš svoju prezentáciu. V práci vybavíš dôležité telefonáty a už sa dokonca ani nebojíš niečo opýtať tej podráždenej tety za okienkom. Kto by to bol povedal, že práve to malé, utiahnuté dievčatko dopadne raz takto…

unsplash.com

Zlepšenie tvojich komunikačných schopností ti automaticky zvýšilo zdravé sebavedomie. Ak by ťa niekto dlhšiu dobu sledoval, povedal by o tebe, že si extrovertka. Ľahko si vytváraš nové priateľstvá. Medzi kamarátmi žiariš, si celkom zábavná a obľúbená.  Ich prítomnosť si skutočne užívaš a vieš, že ju potrebuješ k životu, robí ťa šťastnou. No napriek všetkému v sebe stále nosíš srdce introverta.

Z času na čas na teba príde tvoja „introvertná chvíľka“.  Sedíš v kruhu priateľov,  konverzácia prebieha, ale necítiš potrebu zapojiť sa. Stačí ti, že môžeš počúvať. Kamaráti, ktorí ťa ešte tak dôkladne nepoznajú, sa začnú čudovať a robiť si o teba starosti. Ty však vieš, že na to nemajú dôvod.  Toto správanie je prirodzeným prejavom tvojej osobnosti.  Občas potrebuješ byť iba sama so sebou.

Si plná protikladov, ale to je predsa úplne v poriadku. Chápem, že pre tvoje okolie môže byť trochu náročné pochopiť ťa. Možno ty sama sa cítiš byť stratená, nevieš kto vlastne si. Introvertka, ktorá vyrástla (takmer) v extrovertku, avšak nikdy nezaprie svoje pravé ja. Nezúfaj a pozri sa na to z tej pozitívnej stránky.  Veď nie je úžasné byť súčasťou oboch týchto skvelých svetov?  Podľa mňa rozhodne áno!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife