Unsplash/Mathilde Langevin

Cesta za dokonalou pokožkou je dláždená veľkou trpezlivosťou, ktorú svojej tvári venuješ, a tomu, že presne vieš, čo je pre teba vhodné. Môžeš používať tie najdrahšie a najúčinnejšie krémy či mať perfektne vyskladanú čistiacu rutinu, no ak zabudneš na pár detailov, výsledky môžu byť v nedohľadne.

Možno sa ti to bude zdať ako banalita, no naozaj existujú veci, ktoré majú veľký vplyv na stav tvojej pokožky. A práve na toto ženy zabúdajú najčastejšie.

Uterák iba na tvár?

Áno, toto je už, dá sa povedať, stará známa pravda, na ktorú aj tak väčšina žien vôbec nedbá. Je skvelé, že si pleť hĺbkovo vyčistíš správnymi produktmi, no utrieť si tvár do uteráka, kde si kadekto môže poutierať ruky, celú tvoju snahu „zabije“.

V uterákoch, ktoré nám ležia v kúpeľni sa z tepla a vlhka množí kopa baktérií, ktoré si spolu s inou špinou pekne poobtieraš na tvár. Jednoznačne najlepšou voľbou je mať jeden kvalitný určený iba na tvoju pleť a pravidelne ho prať.

Pozor na aplikátor

Množstvo produktov, najmä špeciálnych pleťových sér, sa nachádza v obale, ktorý obsahuje aj kvapkadlo. Vďaka nemu si z fľaštičky vytiahneš množstvo kvapaliny, ktoré potrebuješ. Ženy si priložia dávkovač na tvár či prst a práve tu vzniká problém.

NIKDY sa s tým aplikátorom nedotýkaj ničoho, drž ho jemne nad tvárou či rukou. Pri kontakte sa totiž môže znečistiť a následným vrátením do fľaštičky kontaminovať celý produkt. Ten ti potom môže spôsobiť viac problémov ako úžitku.

Každá pleť potrebuje hydratovať

Túto chybu robia ženy, ktoré majú mastnú či aknóznu pleť. Za každú cenu sa ju snažia vysušiť, aby sa svojho problému zbavili, no nemyslia na fakt, že každý typ pleti potrebuje dávku hydratácie a výživy. A teda aj tá, ktorá sa rýchlo mastí. Práve vďaka tomu si nemusí vytvárať viac vlastného mazu.

SPF je na každý deň

Nie iba v lete, ale aj v zime. Slnko svieti po celý rok a teda každý deň pôsobí na našu pokožku. Jeho žiarenie spôsobuje ničenie buniek a teda aj rýchlejšie starnutie.

Nemôžeš si dávať SPF produkt na tvár iba vtedy, keď sa už obliekaš na kúpalisko. Používať by si ho mala každý deň, ak chceš vyzerať zdravo a mladistvo čo najdlhšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty