Žena s dokonalou pleťou
Unsplash/Fleur Kaan

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ver tomu, že ak ťa trápia čierne bodky, nie si jediná. S nechcenými vyrážkami sa stretáva väčšinou každý. Prečítaj si tieto domáce rady na to, ako sa ich môžeš zbaviť.

Domáce masky

Kupované masky z obchodu sú fajn, ale keby si ich mala používať tak, ako sa píše na obale, do pár mesiacov by si skrachovala. Vyskúšaj preto radšej tú domácu, ktorá má rovnaké účinky a zbaví ťa čiernych bodiek. V tomto článku nájdeš pár receptov, ktoré sú ideálne pre mastnú pleť.

Teraz je však sezóna jahôd, tak ich neváhaj použiť. Stačí, keď ich vidličkou rozpučíš, pridáš biely jogurt, par kvapiek citrónovej šťavy a maska je hotová. Ale nie na jedenie. 🙂

Žihľavový čaj

Čierne bodky zo svojej tváre odstrániš aj pomocou žihľavového čaju. Možno tomu neveríš, no žihľava obsahuje veľa vitamínov A a K, ktoré sú potrebné pre čistú pleť. Taktiež má v sebe veľa železa, horčíka a vápnika.

Pôsobí ako antioxidant, ktorý ti pomôže zbaviť sa akné už po troch týždňoch pitia. Naše babičky dobre vedeli, na čo tieto dary prírody zbierajú a používajú. Kedysi neboli krémy a séra od výmyslu sveta, pomáhali si ako vedeli.

Žena premýšľa s rukami na tvári
zdroj: Pexels/Arnold Nagy

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty