„Šťastie je, keď je v harmónii to, čo si myslíš s tým, čo hovoríš a čo robíš.“ – Mahatma Gandhi

Gandhi mal skutočne pravdu. Keď sa správaš v rozpore so svojimi hodnotami a cieľmi prežívaš vnútorný konflikt. Tvoje činy sa priamo premietajú v tvojich výsledkoch.

Neklam sa

Vieš, že by si mala niečo robiť, či už pracovať na zadanom projekte, učiť sa cudzí jazyk, vzdelávať sa v technologických vychytávkach alebo jesť zdravo, a predsa sa im vedome vyhýbaš. Hľadáš výhovorky prečo sa tomu práve venovať nemôžeš, ale tie ťa od tvojich snov odďaľujú.110edfc1857358ae981adbb787cd8d11-your-past-present-tug-war-originalfoto: pinterest

Neprokrastinuj

Ak chceš byť úspešná, tak sa musíš správať zásadovo. Urči si priority, ktoré ťa povedú priamo k tvojim stanoveným cieľom. Neustále kontroluješ Facebook, Twitter či Instagram? Máš slabosť pre čokoládu či pukance? Permanentne odkladáš prvú hodinu španielčiny? Odnauč sa robiť činnosti, ktoré ťa brzdia.

Čo si dnes robila?

Deň má 24 hodín pre každú z nás, avšak je len na nás ako ich strávime. Ak ich stráviš plnohodnotne, úspech ťa určite neminie. Zastav sa a zrekapituluj si dnešný deň. Úprimne, ak by sa tento deň opakoval celý rok, akú zmenu by si postrehla na konci roka?

handstand--768x512foto: archív Nina Peráčková

Preč so zlozvykmi

Jedným z najlepších spôsobov ako si vytvoriť a žiť ideálny život je naplánovať si ideálny deň. Ako by mal vyzerať je individuálne, pretože závisí od toho, čo chceš dosiahnuť. Zbaviť sa každodenných zlozvykov nie je nemožné. Samozrejme, hovoriť o tom je ľahšie ako urobiť to.

Zvládneš to

Ak si presvedčená o tom, čo chceš, si motivovaná dosiahnuť to. Motivácia je hnacím motorom k našim cieľom. Rozhodne dosiahnuť ich nie je jednoduché. Aj napriek všetkému sa vždy nájdu nejaké prekážky, ale ak ich prekonáš čaká ťa zaslúžené ovocie ☺

zdroj: medium.com, titulná foto: elitedaily

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife