Byť introvertom je niekedy zložité, rovnako to však vnímajú aj extroverti. Dve úplne odlišné povahy, ktoré potrebujú aj odlišné veci vo vzťahu.

Introvert túži po tom, aby jeho vzťah nebol na verejnosti. Chce si všetky pekné pocity a emócie udržať v súkromí. Ako sa hovorí: „tie najkrajšie momenty sa nikdy nedostanú na sociálne siete“.

Introvert túži po tom, aby mal vo vzťahu dosť priestoru. Vo väčšine prípadov nie je taký energetický ako extrovert a tak chce tráviť veľa času osamote. Pri hádkach sa radšej stiahne, ide sa upokojiť a až potom príde za partnerom.

Túži po tom, aby sa cítil milovaný a aby mal niekoho, kto mu prejaví rovnakú lásku. Nechce mať vzťah ako z katalógu alebo z rozprávky, túži po skromnosti a pokore. Často mu trvá, kým nejaké veci prijme a preto nie je taký „splašený“ vo vzťahu. Radšej robí veci pomaly, ale kvalitne, než by ich mal robiť rýchlo a nekvalitne.

Extrovert túži po tom, aby sa mal s kým zabávať. Má v sebe veľa energie, ktorú si chce s partnerom rozdeliť a robiť niečo, čo by im nahnalo adrenalín. Hľadá niekoho, s kým by sa nikdy nenudil a stále mal čo robiť. Jeho vzťah musí byť naplnený neustálym smiechom, radosťou a chce, aby bol s milovanou osobou každý deň. Nechce prežiť svoj život čakaním na to „kedy už budú spolu“. Hoci je energetický, na svojho partnera so záväzkami netlačí a vie si počkať.

Chce však, aby o jeho vzťahu vedeli blízki priatelia – keď má v živote niečo, čo ho teší, chce sa o to podeliť s celým svetom. Nevie, prečo by mal niečo skrývať. Jeho radosť je aj radosť ostatných. Chce mať vzťah, ktorý by mu ostatní závideli a hovorili si, aké má šťastie, že môže milovať svojho partnera. Pri hádke si chce všetko vydiskutovať hneď a za najväčší základ vzťahu považuje otvorenú komunikáciu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.