Instagram/celinaela

Nikto nepochopí bolesť ženy, ktorej bolo zlomené srdce tak, ako ten, ktorý prežil to isté. Vo svojom živote zažijeme množstvo sklamaní, musíme preskočiť veľa prekážok a bojovať s najrôznejšími problémami. No sklamanie z toho, že človek, ktorého sme milovali (a možno ešte stále milujeme) udupal našu dôveru svojou neverou, patrí jednoznačne k tým najbolestivejším momentom.

Niekedy nám naše podvedomie a povestný šiesty zmysel naznačuje, že niečo nie je v poriadku, no nechceme si to nahlas priznať, aby sme si samé nezničili rozprávku, ktorú sme mali doteraz pred očami. Inokedy príde tá bolesť úplne nečakane a zničí nám vieru v lásku z minúty na minútu. Ani jedna ani druhá možnosť nie je „lepšia“. V oboch prípadoch nás čakajú veľmi ťažké dni.

Plač, smútok, hnev, sklamanie, obviňovanie. Niektoré ženy pozbierajú svoju hrdosť a nedajú najavo, že im bolo ublížené, iné hľadajú dôvod a chybu tam, kde ani nikdy nebola. A to je niečo, čo by si si mala zapamätať, ak si sa ocitla v podobnej situácii.

Ak by si si mala totiž uvedomiť len jednu jedinú vec, tak potom tú, že ak ťa partner podviedol, nebola to tvoja chyba. Dôvody, ktoré vedú k nevere, môžu byť rôzne a môžu byť na oboch stranách. No to, že sa niekto vedome rozhodol ublížiť ti, nie je tvoja vina. Nemôžeš obviňovať seba z toho, že niekto podľahol vášni, chcel ti zámerne ublížiť alebo ťa len využívať. To bolo jeho rozhodnutie. Iba jeho.

Aj keby si spravila čokoľvek „zlé“, nikdy to nie je povolenie k tomu, aby ťa milovaná osoba mala začať podvádzať. Problémy sa riešia inak, no v náručí inej ženy rozhodne nie. Z tvojej strany to mohla byť skutočná láska, no ak bol on schopný spraviť niečo, čím navždy zničil tvoju dôveru, z jeho strany to rovnaké nebolo. Keď ti na niekom skutočne záleží, ani na sekundu nezaváhaš a nepodľahneš túžbe.

Práve preto si musíš priznať, že aj keď to bolo krásne, je to preč. Nie kvôli tebe. Nie kvôli tomu čo si (ne)robila, čo si (ne)povedala, čo si (ne)chcela. Iba kvôli tomu, že on si ťa naozaj nevážil. Nestojí preto za tvoje slzy, ani za tvoj hnev, dokonca ani za to, aby si na neho myslela ešte dlhé týždne. Máš právo plakať, hnevať sa, ale nie viac, ako je to potrebné na to, aby si mu vedome dala zbohom.

Zabudnúť nie je ľahké a už vôbec nie odpustiť, no čím skôr to spravíš, tým skôr sa znova nadýchneš a dáš láske druhú šancu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating