Muž bozkáva ženu
Pexels/Alex Urezkov

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

V každom vzťahu nastanú skôr či neskôr problémy. Veľké, no aj malé prekážky, ktoré sú skúškou, ale aj tajné pocity, že toto nie je to, po čom ste túžili. Stereotyp, hádky, zvyk. Chceš z toho von, no zároveň sa bojíš stratiť istotu, ktorú už máš. Aby si zažila vzrušenie, podľahneš pokušeniu s iným mužom. Či už plánovane a vedome, alebo úplne spontánne začneš podvádzať partnera. Cítiš v sebe adrenalín a chceš viac.

Máš pocit, akoby všetko to zlé z tvojho vzťahu ťa pomaly prestalo trápiť, pretože máš svoj tajný únik z reality. Nezáleží na tom, či to bola jednorazovka alebo sa dá povedať, že máš milenca. Zdá sa ti, že si našla riešenie a máš to najlepšie z oboch svetov.

Avšak, nevera nikdy nič nevyriešila. Nikdy neostane utajená. A jedného dňa si uvedomíš, že tvoja duša je len viac zničená.

Podvádzať partnera je ľahké, povedať pravdu nie

Prečo majú niektoré ženy pocit, že takto je to správne? Už len kvôli tým dobrým časom, ktoré si zažila s partnerom, kvôli krásnym spomienkam a láske, ktorá tam kedysi určite bola, by bolo fér, aby si ho neťahala za nos. Zbytočne ublížiš niekomu, na kom ti záležalo. A možno aj stále záleží, len nevieš, ako von z krízy, ktorá nastala. A tak si si zvolila ľahšiu cestu.

Tá cesta však nevedie k šťastnému životu. Raz sa zobudíš a uvedomíš si, že si sa pre svoje potešenie stala klamárkou. Že si nemala odvahu. Bojovať za záchranu vzťahu alebo len jednoducho odísť a začať odznova. Nie je to zbabelé? Správne rozhodnutia bývajú ťažké, ale stoja za to. Musíš si uvedomiť, že žiaden pomer nevylieči ranu, ktorú ti spôsobuje nešťastná láska.

Ak vo vzťahu nie si šťastná, tak sprav krok, ktorý ťa ňou urobí. Neutekaj do náručia iného, ak ťa doma čaká niekto, komu si sľúbila svoju lásku. Musí to byť buď alebo. Nič medzi. Nemôžeš mať oboch, to ťa nikdy naozaj neuspokojí. Bude to len krátkodobý pocit vydýchnutia si, no potom prídu ešte horšie výčitky. Podvádzať partnera len preto, že nemáš silu na to od neho odísť, to nemá zmysel.

Láska je krásna, no ak ju chceš mať v živote, budeš sa musieť postaviť čelom k veciam, ktoré bolia. Nie preto, aby si si sama ničila život, práve naopak, aby si si ho konečne zlepšila. Podvádzať môže každá žena. No nie každá môže povedať, že sa rozhodla ukončiť, čo nefunguje a sama zabojovať o svoje šťastie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating