Pár na loďke má zdravý vzťah

Toxický vzťah má veľa podôb a často ho odhalíš až vďaka extrémnym znakom, akými sú napríklad psychické či fyzické týranie alebo manipulácia zo strany partnera. Keď je naozaj zle a ty viac plačeš, než sa tešíš z lásky. Ale nie vždy to musí vyzerať takto. Zdravý vzťah sa od toho toxického odlišuje spočiatku veľmi nenápadne.

Nasledujúce 3 veci sú taktiež znakmi toho, že daný vzťah nemá zmysel a pritom sa vyskytujú oveľa častejšie. Mnohí ľudia s nimi ďalej žijú, no nepriznajú si, že to nie je v poriadku. Všímaj si, či to nesedí aj na tvoj vzťah. Ak áno, mala by si sa zamyslieť nad tým, či je toto skutočná láska, ktorú si zaslúžiš.

Neviete spolu tráviť čas

Keď máte voľné chvíle, každý sa najradšej venuje tomu svojmu. Je v poriadku, ak sa venujete vlastným záľubám či aktivitám, no ak nedokážete niečo robiť aj spoločne (bez toho, aby to skončilo hádkou), je to už problém. On nechce robiť to, čo chceš ty, tebe sa zase nepáčia jeho nápady. Tak ste to vzdali a v podstate sa už ignorujete. Žijete si oddelené životy aj keď spíte v jednej posteli.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Komunikácia na bode mrazu

Sedíte vedľa seba a pozeráte sa do telefónov. Nemáte si čo povedať, len každý deň prehodíte pár slov, ktoré sa zdajú len nevyhnutné. Nehovoríte si o tom, ako ste sa mali, čo plánujete, ako sa cítite. Ani o tom, aké sú vaše sny a ciele. Skôr máte medzi sebou tajnosti. To ticho vás dusí, no aj tak s ním žijete ďalej.

Dôvera je slovo nepoznané

Zdravý vzťah sa bez žiarlivosti nezaobíde, no všetko má svoje hranice. Ak práve kvôli chýbajúcej dôvere v rôznych smeroch vznikajú mnohé vaše hádky a nedorozumenia, nikdy sa to nezlepší. Partneri si majú byť najlepšími priateľmi, vždy sa vedieť na seba spoľahnúť a byť si istí, že jeden druhého nezradia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating