Pexels/Arina Krasnikova

Niekedy nedokážeme na túto skutočnosť ani zďaleka správne zareagovať, len ťažšie sa nám to chápe. Vzťahová prestávka. Je to situácia, ktorá sa jednoducho deje aj v tejto dobe. Prirodzene nás to istým spôsobom zraní, pretože s touto záležitosťou prídu aj pochybnosti o vzťahu do budúcnosti. 

Zamýšľať sa nad tým nie je tak úplne jednoduché, pretože v tomto smere sa ti vynorí veľké množstvo myšlienok a otázok. Nie je takáto prestávka vo vzťahu postupným rozchodom? Absolútne netušíš, ako tento návrh prijať a obzvlášť, keď vám bolo spolu tak fajn v toľkých smeroch. Tak nerada by si oňho prišla.

V tomto momente by si bola najradšej, ak by to nebola vôbec pravda. Tak veľmi si praješ, aby zostal, no on sa rozhodol na istý čas odísť. Prepadá ťa neuveriteľne zvláštny pocit, ktorý ani len nedokážeš pomenovať. Nachádzaš sa zároveň v situácii, kedy nevieš, či naňho čakať alebo ho nechať odísť úplne.

Čo vlastne taká prestávka vo vzťahu znamená a ako ju riešiť?

Reakcia na túto vec dokáže otriasť každou jednou z nás. Najčastejšie sa stáva, že sa ho snažíš presvedčiť, aby zostal – často vídať v tomto prípade slzy, zvyšovanie hlasu a u niektorých padnú zo zlosti aj nevhodné slová.

On však často ide svojim smerom, na to nezabúdaj. Preto je úplne zbytočné, ak sa ho budeš snažiť prehovárať rôznymi spôsobmi, aby neodchádzal. Absolútne nič tým nevyriešiš.

Je to istý prejav zúfalstva, ktorý je síce sčasti prirodzenou reakciou, no neprispeje to k ničomu. Môžeš ho dokonca stratiť úplne. Stratíš tak zároveň kontakt s ním a celkovo je možné, že o tom nebudete môcť ďalej komunikovať.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating