unsplash.com

Asi by sme len ťažko mohli hádať, čo sa deje v hlave niekoho iného. Prečo sa rozhodol zo dňa na deň odísť a opustiť nás, keď sa doteraz všetko zdalo ideálne. No verím tomu, že nejedna žena sa už v podobnej situácii ocitla a ešte dlho si nad tým lámala hlavu. Preto je dobré mať aspoň akú takú predstavu o tom, prečo sa muž, ktorý ťa miluje, začne správať odrazu inak. A tu sú tie najčastejšie dôvody…

Cíti sa pod tlakom

V každom vzťahu nastane bod, kedy buď jeden alebo obaja cítia, že by sa radi niekam posunuli. Spoločné bývanie, svadba či deti. Možno si spomenula, že by si rada váš vzťah niekam posunula. On to možno nedal najavo, no vnútri sa ide kvôli tomu zblázniť. Na to, aby sa muž vedel zaviazať jednej žene, je potrebné, aby si bol vzťahom istý. A to docieliš jedine tak, že sa budeš o váš vzťah starať, prejavovať lásku a ukážeš mu, že si tu stále pre neho. Z toho neskôr prirodzene vyplynie aj jeho túžba po ďalších krokoch. A ak nie, tak uvažuj nad tým, či ti tento chlap dokáže dať všetko to, čo od života čakáš.

Narazili ste na „neistý bod“

Stáva sa to v dlhodobých vzťahoch, kedy sa muž začína cítiť neisto a rozmýšľa o tom, kam jeho život smeruje. Je to to čo naozaj chce? Je ochotný kvôli tebe obetovať svoju slobodu? Je dôležité, aby si týmto bodom prešli všetky vzťahy. Buď ho spoločne prekonajú alebo ich to rozdelí. Jediné, čo môžeš v tomto bode urobiť je to, že mu ukážeš, že aj pri tebe sa môže cítiť slobodne. Si predsa bonus k jeho životu a nie väzenie.

Je naozaj zaneprázdnený

Neodpísal ti v priebehu polhodiny a ty už chytáš panický záchvat? Možno si na ňom až príliš závislá. Musíš si uvedomiť, že tvoj partner má naozaj dosť práce a určite má aj aktivity, ktoré robieva sám. V tomto prípade by si mala urobiť to isté, nájdi si niečo, čo zahltí tvoj čas, aby si nemusela zbytočne vytvárať katastrofálne scenáre vo svojej hlave.

Zaváhala si

Muži neostávajú tam, kde sa necítia oceňovaní. Žena, ktorú si vezme za svoju manželku musí byť zároveň aj jeho najväčšou fanúšičkou. Ak však budeš pochybovať o jeho schopnostiach je dosť možné, že ťa rýchlo nahradí za niekoho, kto ho bude obdivovať minimálne tak, ako si to robila ty na začiatku vášho vzťahu. Je prirodzené, že vo vzťahu sa občas vyskytujúci nezhody a hádky, no v každom prípade by to  malo byť vyvážene dostatkom pozitívnych interakcií, ktoré budú nasledovať po hádke.

Spoznal niekoho iného

Nanešťastie ľudia podvádzajú alebo majú len citové aférky. Väčšinou sa to deje vtedy, keď zo vzťahu vyprchá akýsi rešpekt a láska. Keď sa muž prestáva cítiť milovaný, začína tento pocit vyhľadávať inde. Niektoré ženy majú tendenciu meniť svoje správanie, keď sú s partnerom už dlhšiu dobu. Nie sú tak prítulné, nechcú sa tak často milovať, a svojho partnera začínajú brať ako samozrejmosť. Keď sa však potom cítia ohrozené nejakou inou ženou, začnú na muža naliehať a vnucovať sa mu. Je to chyba, samozrejme, pretože prvou reakciou muža je, že sa odtiahne ešte viac. Najlepšia vec, ktorú môžeš v tejto situácii urobiť, je otvorene sa porozprávať o tom, že si uvedomuješ, čo sa deje, povieš mu čo cítiš a dáš mu najavo, žeby si ho chcela späť, no zároveň mu necháš slobodu v tom, nech sa rozhodne tak, ako to cíti.

Zdroj: yourtango.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating