pexels.com

Milý J.,

Ty vieš že ťa budem milovať navždy. Urobil si zo mňa človeka, ktorý si verí a ničoho sa nebojí. Ty si ma vždy podporoval v mojich snoch. Videl si vo mne nádej, že budem raz úspešná a ambiciózna.

Volal si ma Raduška a ja si na to oslovenie dobre pamätám. Ako by to bolo včera. V ušiach mi stále znie tvoj hlas, so všetkými tými rozhovormi, ktorých bolo za náš spoločný čas, veľa.  Pri tej spomienke sa mi teraz tlačia slzy do očí a neviem, či ich chcem vôbec zastaviť.

9fc3a58a336b8fc276e935b264f31b1c napoleonfour.com

Vždy sme sa smiali na nejakej hlúposti, ktorá nebola pre iných smiešna, ale my sme ju chápali svojim spôsobom. Po večeroch sme sa hrávali spoločenské hry a víkendy sme trávili v prírode. Bola to naša spoločná vášeň.

Pamätám si, ako si ma naučil veľa vecí. Naučil si ma bicyklovať, naučil si ma korčuľovať a aj keď to bolo pre mňa ťažké a nešlo mi to, ty si to so mnou vydržal. Pamätám si dokonca aj na prvú triedu, kedy si mi robil domáce úlohy, pretože ja som sa ešte stále chcela hrať s bábikami.

Vyprevádzal si ma každý deň do školy a z okna si mi kýval vždy, až dokým som sa nestratila za rohom. Naučil si ma matematiku, vysvetlil si mi, ako variť základné veci (možno po tebe tak dobre varím), naučil si ma azbuku, keď som mala 10 rokov a bol si pri mne, keď ma niečo trápilo. Naučil si ma aj to, že si mám veriť. Bol si niekto,  kto videl vo mne veľký potenciál. Predsa si to bol ty, kto ma posielal na umeleckú školu, ale osud to chcel zrejme inak.

Bol si nahnevaný, keď som niečo urobila zle alebo som neposlúchla, kričal si, ale nikdy si na mňa nezdvihol ruku. A vždy, keď sme sa pohádali, udobril si si ma čokoládou.

Aj keď ku koncu bolo tých šťastných vecí menej a hádky s mojou prichádzajúcou pubertou stúpali, toto som si neželala.

Teraz si želám, aby si tu bol. Aby si ma objal, povedal že všetko bude dobré, aj keď viem že to dobré nebude. Vravel si, že som silná, že všetko zvládnem, ale po tvojom odchode som zostala prázdna. Nechcem sa hrať na silnú, keď viem, že som vnútri krehká. 

Dostať zo seba tieto všetky pocity je ťažké, je ich tak neúnosne veľa. Pri každej spomienke sa mi chce plakať. Zlomil ma tvoj odchod. Nečakaný odchod.

Stratila som ťa navždy, ale navždy ťa budem aj ľúbiť. To ti sľubujem.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating