instagram.com

Tetovania sú nádherné, no proces ich vytvorenia dokáže byť niekedy poriadne bolestivý. Najhoršie je dať si niečo vytetovať na tvár, lakeť či ruku, pretože sú plné záhybov a tetovanie sa na nich vytvára naozaj ťažko. Najviac ťa to však bude bolieť na vnútornej strane zápästia či na bruchu. Samozrejme, že to závisí od toho, aký máme prah bolesti.

Známy tatér z New Yourku – Jonathan Valena z New Yourku, ktorý je znám ako JonBoy of Bang Bang Tattoos, mal možnosť vytvoriť tetovania pre veľký počet celebrít, niekoľkými z nich sú  Justin Bieber, Hailey Baldwin či Zayn Malik. On sám tvrdí, že tie najmenšie tetovania môžu bolieť najviac.

zdroj: instagram.com/best.tattoo.artist

„Maličké tetovanie je, zdá sa, možno menej bolestivé, ako to veľké, no záleží to od toho, kam si ho dáte. Najviac to bolí napríklad na rebrách, priehlavku či bruchu.,“ hovorí. „Všade tam, kde sa nachádzajú nervové zakončenia, vás to bude bolieť najviac.“ Dodáva, že tam, kde sa nachádza srdce, žalúdok či časti chrbta sú tie najhoršie miesta, kde si môžeš dať niečo vytetovať. Všetky miesta, kde sa končí kosť, sú nebezpečné. Tetovanie na takýchto miestach ti dokonca môže aj ublížiť.

„Pri tetovaní totiž cítite vibrácie stroja, ktoré spôsobujú bolesť. Pokiaľ sa na danom mieste nachádza tuk či svaly, bolesť je minimálna. No ak sa dáte tetovať niekam, kde máte kosti, bolesť je čoraz väčšia.“

zdroj: instagram.com/best.tattoo.artist

Rosa, ktorá má vyše tridsaťtri ročné skúsenosti s tetovaním tiež počas tejto svojej praxe prišla na niečo zaujímavé. Najviac tetovanie bolí totiž v oblasti erotogénnych zón. Je to preto, lebo sa v tejto oblasti nachádzajú reprodukčné orgány.

Čo by si však mala robiť, ak si chceš dať kerku, no máš nesmierny strach z ihiel či bolesti? Ešte stále si môžeš želať, aby ti dané miesto na tele znecitliveli. Nepoužívaj však tie voľnopredajné „zázraky“, pretože ti môžu ešte viac uškodiť. Je dôležité, aby ti to aplikoval odborník, ktorý už má skúsenosti s tým, ako sa štruktúra pokožky mení.

Znecitlivenie však môže trvať len niekoľko minút – iba desať. „Nezačínam rovno so znecitlivením kože, pretože bolesť je vtedy oveľa horšia. Po niekoľkých minútach sa vám však z tela vyplavia endorfíny a vy si zvyknete na ten daný proces,“ tvrdí Rosa.

zdroj: instagram.com/inkbox

Bez ohľadu na to, koľko bolesti zvládneš, počas tetovania by si nemala byť pod vplyvom alkoholu. A nie je to len z toho dôvodu, že si dáš na svoje telo niečo, čo neskôr oľutuješ. Najhoršie je na opitých ľuďoch to, že nie sú pri zmysloch, telo ich neposlúcha, čím zhoršujú spoluprácu tatéra s ich telom.

Tetovanie by si však mala poriadne zvážiť. Bude zdobiť tvoje telo po celý život, takže si daj veľký pozor na to, čo si dáš na svoje telo. Rozhodne si ho daj urobiť u profesionála, aby si potom neľutovala svoje rozhodnutie ešte viac.

Zdroj: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty